www.vizyonkenthaber.com

1 2

NEVZAT DOĞAN’DAN VEDA

NEVZAT DOĞAN’DAN VEDA
05 Mart 2019 - 19:09

Doğan: Sonlar biraz buruk olur

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan son meclis toplantısında yaptığı veda konuşmasında, “Sonlar biraz buruk olur. 10 yıldır İzmit için hep birlikte mücadele ettik. Her zaman ceketimi alıp gidecek gibi durdum.” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi  İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın ve belediye meclis üyelerinin son meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belsa Plaza 9’uncu katta bulunan meclis salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan son olarak başkanlık yaptı. Toplantıda 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Mevcut belediye meclis üyeleri 2014 yerel seçimlerinin ardından göreve gelmişti. Meclis toplantısına CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve CHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Adayları da katıldı.

GÜZEL ANILAR BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞTIM

Meclis toplantısında veda konuşması gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Sonlar biraz buruk olur. Ben bu sonu 3’üncü kez yaşıyorum. Biri TBMM’de yaşadığım vedaydı. Bu burukluk güzel şeyleri hatırlamaya, tazelemeye vesile olur. Son oturumlar daha insani oturumlardır. Belediye başkanlığımın son meclis toplantısı bu toplantı. 10 yıldır İzmit için hep birlikte mücadele ettik. Biz belediye başkanlığını makamın özlük hakları, imkanlar için değil de o makamlarda olup güzel işler yapıp güzel anılar bırakmak için yaptık. Ben bunu hergün kendime hatırladım. Her zaman ceketimi alıp gidecek gibi durdum” dedi.

BURADA MARKALAŞMIŞ BİR BELEDİYE VAR

Hayata geçirdikleri projelere değinen Başkan Doğan, “10 yıl önce göreve geldiğim zaman 5 ayrı belediyeyi aldık. Gerçekten çok yoğun çalıştık. Haftada 3-4 gün gece 02.00’lara kadar çalıştık. Bu binanın tekrar şehrin hizmetine kazandırılması gibi birçok şeyle uğraştık. Şimdi markalaşmış bir İzmit belediyemiz var. Parayı iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Büyükşehirler her zaman uyum içerisinde çalıştık. Cephanelik Tesisleri’ni kazandırdık. Şehre yeni değer kattık. Gölkay Park güzel bir mesire alanı. Bisiklet yolları kazandırdık.Bilinsin ki hep kafamız işimizi başarmaktaydı. Bizim hırsımız işimizi iyi yapma arzusudur. Bazen en yakınlarımızı bile kırdık. Çalışma arkadaşlarımızın bazen burunlarından getirdik” diye konuştu.

HELALLİK İSTEDİ

Doğan sözlerini, “İzmit yönetmesi zor bir şehir. Şehirde insanlar sel gibi. Buralarda işlem yapmak kolay değil. Her devrin adamları olanlara karşı mücadele ettik. Gözümüzü budaktan esirgemeden şehrimiz  için mücadele ettik. Birgün bu görev bitecek diye hep düşündüm. Doğruya sarıldık hep. Doğrular hep kazanır. Akçeli işlere hiç tenezzül etmedik, ettirmedik. En güzel meclislerden biri İzmit belediye meclisidir. Akraba ilişkileriyle ilgili dedikodulara yaklaştırmadık. Bitişler buruktur ama yeni başlangıçların filizlenmesidir.  1 Nisan’dan sonra her zaman emrinizdeyim. En büyük başarı siyasi makamdan temizken inebilmektir. Yeni bakış açıları makamlara gelmelidir. Hakkınızı helal edin. Siyasiler gider bürokratlar kalır.” diyerek noktaladı.

“ESAS OLAN GÖNÜLLERDE TAHT KURMAKTIR”

CHP Grup Başkan Vekili Veli Beyaztaş gerçekleştirdiği veda konuşmasında,  “2014 Yılında yapılan seçimlerin ardından burada İzmit halkının haklarını korumak adına çalışmalar gerçekleştirdik. Öncelikle bize görev veren İzmit Halkına teşekkür ediyorum. Bu meclis koltuklarında görev yapacak bütün arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Koltuklar ve makamlar gelip geçicidir. Esas olan gönüllerde taht kurmaktır.” dedi.

“GÜZEL İŞLER YAPTIK”

Beyaztaş’ın ardından kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Elgin, “Önemli tartışmalar yaptık ama İzmit için güzel şeyler yaptık. Tüm İzmit halkımızın ve demokrat arkadaşlarımız haklarını helal etsin. Bizden yana helal olsun. Bizden sonra görev yapacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

“SİMAM TARTIŞMA YÖNÜYLE HATIRLANIR”

Toplantıda söz alan İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut konuşmasında, “Bu salon çok şeye şahit oldu. Benim  simam tartışma yönüyle hatırlanır ama ben sizlerin şahsıyla değil, fikirlerinizle tartıştım. Bu şehrin insanları için çalışıyorum. Bu konuşmayı tartışmayı yapan değil de tartışmadan da konuşma yapabilen biri olarak arşivde bulunsun diye yapıyorum.” ifadelerini kullandı.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

İzmit Belediyesi mülkiyetinde bulunan Kabaoğlu İdari Tüysüzler mahalle konağının ikinci katında derslik olarak ayrılan iki adet odanın İzmit Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü’ne, Sağlık Evi olarak kullanılan kısmın Kocaeli Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’ne olan tahsislerinin iptal edilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.