www.vizyonkenthaber.com

1 2

NEVZAT DOĞAN PERŞEMBE PAZARINDA

NEVZAT DOĞAN PERŞEMBE PAZARINDA
28 Şubat 2019 - 21:11

Doğan: Sokakta olan pazar kalmayacak

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Seyyar Esnafı ve Pazarcılar Odası’nın işbirliğinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. “Pazarcılık konusunda birkaç çağ atladık. Gerek sağlıkları, gerek işleri gerek pazar yerlerinin değeri açısından pazarcılarımız kazanmıştır. Çalışmalarımız devam ediyor, onlar yazın sıcağı, kışın karı demeden sokaktalar, emekleri istihdamdaki özenleri her zaman takibimizde olacaktır. Sokakta olan pazar kalmayacak.” dedi.

Doğu Kışla Kapalı Pazar alanında gerçekleştirilen kahvaltıya Ak Parti Milletvekili  İlyas Şeker, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, belediye meclis üyesi adayları ve pazarcı esnafı katıldı.

ŞU AN 11 KAPALI PAZARIMIZ VAR

Kahvaltı sonrası konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Bu gün Doğu Kışla pazarımızdayız. 10 yıl önce göreve başladığımız zaman tek bir kapalı pazarımız yoktu. Allah nasip etti 11 kapalı pazar yaptık. İçerisinde köylü pazarlarının da olduğu pazarlar yaptık. 3 pazar yerimiz kaldı. Yer sıkıntısı çözüldü mü onlar da kapalı pazara dönüşecek ve sokakta pazar kalmayacak. 50 Milyonun üzerine harcama yapıldı bu yerleri kurmak için. Pazarcılardan da tek kuruş almadık. Bu durum beni çok mutlu etti. Direk, kente taşımaktan kurtaran soğuklardan kurtaran pazarlar yaptık. Taşınırken bir kişiye bile haksızlık yapılmadı. Bir yıldır çalışıyoruz.” dedi.

PAZARCILIKTA ÇAĞ ATLADIK

Pazar yerlerinin dağıtımıyla ilgili hassas davrandıklarını belirten Doğan, “En ufak şüphesi olanı çağırıp konuşuyoruz. Nerede olursanız olsun buradaki yerin onda biri değerinde olamaz. O yüzden pazarcımız her yönden kazanmıştır. Yüzde 95 memnuniyeti olan bir Pazar taşması gerçekleştirdik. Zaman zaman sesler yükselebilir. Hele de seçim dönemlerinde bu daha da manidardır. Siyaseten yönlendirilmiş kişilerin toplantıları provoke etme girişimleri olabilir. Pazarcılar odamızla yaptığımız çalışmalarda birkaç çağ atladık.Gerek sağlıkları,gerek işleri,gerek pazar yerlerinin değeri açısından pazarcılarımız kazanmıştır.” dedi.

BÖYLE BİR PAZAR HİÇBİR YERDE YOK

Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, “Böyle bir Pazar ben Türkiye’de hiçbir yerde görmedim. Kimseye nasip olmamıştır. İki tane pazar taşındı ama polis jandarma bile gelmedi. 5-10 kişi provoke ediyor. Birileri burada pazarı yeniden değiştirelim diyor. Siyaseten uzayda yer yapacağım de. Gerçek sahibi bu pazarı Ak Parti yaptı. Bunun için rahatsız oluyorlar. Ama biz Ak Partili olmaktan Ak Parti’nin yanında olmaktan gurur duyuyorum.Hizmeti nerden alıyorsan orada mutlusundur. Bir aydan beri provoke ediyorlar. Ak Parti adayları her gün gelecek buraya çünkü burayı onlar gezdi. Kimse açıkta kalmadı, herkesin hakkı verildi.” şeklinde konuştu.

PAZARLAR ÖNCEDEN SOKAKLARDAYDI

Pazar esnaflarından Osman Yalçınsoy; “50 senedir bu pazarın içindeyiz. Ben kimsenin yaveri, dalkavuğu değilim. Düne kadar pazarlar sokak ortasındaydı bizi yediler. Delikanlı bir şekilde pazar yerleri dağıtılmıştır. Kenardan köşeden arkadaşlarımızın yeri ters köşeye gelmiştir ama bunun için yapılanları görmemek olmaz. Rahatsız olan arkadaşlar var ama bunu provoke etmemek gerekiyor. Ak Partili belediye başkanlarına çok teşekkür ediyoruz. Başımızı yağmurdan çamurdan, rüzgârdan kurtardı. Belki bize yetişmedi ama çoluk çocuğumuz buradan yıllarca ekmek yiyecek.” dedi. Başka bir engelli pazar esnafı ise “20 yıldır pazardayım. İlk defa kendi yerimi açtım. Halkın önünde eğilerek teşekkür ediyorum.” dedi.

HEM PAZAR ESNAFI HEM VATANDAŞ MEMNUN

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın,  insanların rahatça gelebildiği, araçlarını kolayca park edebildiği bir yer yaptık. Burada ortaya çıkan ürün pazarcı esnafı ve civardaki insanlarla istişare yapılan bir çalışman dağıtımla ilgili de elden geldiğince titiz bir çalışma yapıldı. Birkaç küçük problem var onları değerlendirdik. Çalışma yapacağız. Çözülemeyecek mesele değil. İnsanların gönlünü kıracak bir belediyecilik yapacak değiliz. Bütün arkadaşlarımızın gönlünü alırız. Ama genel anlamda ciddi bir memnuniyet var. Hem pazar esnafı hem vatandaş memnun” diyerek konuşmasını tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.