www.vizyonkenthaber.com

1 2

Muhtarlardan Yerinde İnceleme

Muhtarlardan Yerinde İnceleme
02 Ekim 2017 - 12:21

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Karamürsel ilçesine bağlı mahalle muhtarlarına ileri teknoloji kullanılarak yapılan tesislerin tanıtımı için teknik gezi düzenledi.

MUHTARLAR, YAPILAN GEZİ İLE BİLGİLENDİRİLDİ

İSU Genel Müdürlüğü, yaptığı teknolojik yatırımlar ile ilgili bilgi vermek ve yerinde inceleme imkânı sağlamak için mahalle muhtarlarına tanıtım ve bilgilendirme programları düzenliyor. Daha önce Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası İlçelerine bağlı mahalle muhtarlarına inceleme gezisi düzenleyen İSU, son olarak Karamürsel muhtarlarına Kandıra Namazgâh Barajı, Namazgah barajı HES tesisi, Kandıra Atıksu Arıtma Tesisi, Lojistik Merkezi ile beraber İSU Merkez Laboratuvarı’nı gezdirerek tesisler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

MUHTARLAR YAPILAN YATIRIMLARI BÜYÜK İLGİYLE İNCELEDİ

İSU Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği geziye Karamürsel ilçesine bağlı Tepeköy muhtarı Recep Karabaş, Hayriye muhtarı Hüseyin Öztürk, Akpınar muhtarı Mahmut Yılmaz, Safiye muhtarı Necmettin Kara, Dereköy muhtarı Zeki Bomba, Çamçukur muhtarı Recep Vonal katıldı. Mahalle muhtarları, gezi süresince yapılan yatırımlar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kandıra Namazgah Barajı HES yatırımlarını büyük ilgiyle inceleyen muhtarlar yapılan yatırımlar ile çok mutlu olduklarını ifade etti.

 ATIKSU ARITMA TESİSİ VE LOJİSTİK MERKEZİ GEZİLDİ

Tesis sorumluları tarafından, geziye katılan heyete, tesise giren atıksu, çökeltme ve dinlendirme havuzları ile yapılan arıtma sonucu çıkış suyu ile çamur bölümleri gezdirilerek bilgi verildi. Lojistik merkezini de gezen muhtarlar burada yapılan yatırımları ilgiyle izledi. Geziye katılan Karamürsel Akpınar mahalle muhtarı Mahmut Yılmaz , “İSU Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu yatırımlar bizi çok mutlu etti. Ben 44 yıl yabancı ülkede yaşadığım için ülkemde de böyle güzel yatırımları yerinde görerek şahit olduğum için gururlandım, çok sevindim. Yatırımlarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun. ”dedi.

MERKEZ LABORATUVARI BEĞENİ TOPLADI

TÜBİTAK ölçeğinde ve ülkemizde Su ve Kanal İdareleri arasında öncü olan Merkez Laboratuvarı, heyetin büyük beğenisini topladı. Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Ünal Bostan, muhtarlara kurum olarak yapılan yatırımlar ile ilgili bilgi verdi. Yapılan çalışmaları ve uygulanan teknolojiyi yerinde görerek bilgilendirilmenin memnuniyetlerini dile getiren Karamürsel muhtarları, yapılan hizmetlerden dolayı İSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.