www.vizyonkenthaber.com

1 2

“MUHARREM CAN SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI”

“MUHARREM CAN SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI”
03 Mart 2019 - 19:21

“Muharrem Can: Bizi Yıkmaya Çalışanların Üzerine Çığ Olarak Düşeceğiz”

Ak Parti’den ayrılıp bağımsız olarak 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ’ne Kocaeli Başiskele Belediye Başkan Adayı olan Muharrem Can seçim beyannamesini açıkladı.

Sosyal projelerden, kültür ve sanata, alt yapı ve üst yapı yatırımlarından, akıllı şehircilik uygulamalarından manifestosunda bahseden Muharrem Can “2019-2024 Vizyon Projelerimiz” sloganıyla hazırladığı seçim beyannamesini Başiskele Sırça Köşk’te kamuoyu ile paylaştı. Programda ayrıca meclis üyeleri tanıtıldı. Programa meclis üyelerinin tamamı katılırken birçok vatandaş da katılım gösterdi. Can açıklamalarında “Bizim üzerimizde siyasi olarak oyunlar oynanmaya çalışıyor. Bizi yıpratmamaya çalışıyorlar. Bu gibi benim hakkımda yanıltıcı haberlere itibar etmeyin. Bugün seçimlere 29 -28 kalmasına rağmen kirli siyasetle bizi yıkmaya çalışıyorlar. Kar yağdı, kar tuttu, şimdide kar yuvarlana yuvarlana 31 Mart akşamında bizi yıkmaya çalışanların üzerine bu kar çığ olarak düşecek” dedi.

MECLİS ÜYELERİ TANITILDI

Ruhi Tanta, Veysel Altuntaş, Ayşegül Can, Osman Tanrıverdi, Mustafa Yaşa bağımsız Muharrem Can’ın meclis üye adayları birer birer sahneye çıkarılarak kendilerini tanıttılar. Geçmiş hayatları ve kendileri hakkında kısaca bilgiler verildi.

HALKIMIZIN ONAYLAMADIĞI HİÇBİR ŞEY MECLİSTEN GEÇMEYECEK

En büyük projelerinin halk meclisleri olduğunu söyleyen Muharrem Can “Sizin onaylamadığınız hiçbir şey meclise gitmeyecek. Biz artık grup toplantılarını sizlerle yapacağız. Halk meclislerinin verdiği kararla işimizi yapacağız. Sizlerin onaylamadığı hiçbir şeyi meclisten geçirtmeyeceğiz. Sizlerin değer noktasında tutarak bu projelerin az kaldığını biliyorum. Önümüzdeki 5 yılda daha fazla proje ekleyerek sizlere hizmet vereceğim. Bana yoruluyor musunuz diyorlar asla hiçbir zaman. Tam tersi sizlerin de desteğiyle daha çok güçleniyorum. Bağımsız aday olmak zor diyorlar eve onlar için zor ama biz yapacağımız için kolay onlara zor” ifadelerine yer verdi.

SESSİZ BİR ÇIĞLIK GİBİ BÜYÜYORUZ

Devamında Can “Sessiz bir çığlık gibi büyüyoruz. Vatandaş partilerden bıkmış. Kendimi bağımsız aday olarak tanıtıyorum, vatandaşın yüzünde bir tebessüm oluşuyor. Bizim üzerimizde siyasi olarak oyunlar oynanmaya çalışıyor. Bizi yıpratmamaya çalışıyorlar. Bu gibi benim hakkımda yanıltıcı haberlere itibar etmeyin. Bugün seçimlere 29 -28 kalmasına rağmen kirli siyasetle bizi yıkmaya çalışıyorlar. Kar yağdı, kar tuttu, şimdide kar yuvarlana yuvarlana 31 Mart akşamında bizi yıkmaya çalışanların üzerine bu kar çığ olarak düşecek” diye konuştu.

BEYANNAMEDEKİ PROJELER

Başiskele ilçemizde bulunan mevcut ve yeni yapılacak olan çocuk parklarımızın önce güvenlik önlemleri alınacak daha sonra güvenlik kameralarıyla donatılacak. Cep telefonu uygulamamız ve internet sitemiz üzerinden hem cep telefonundan, hem bilgisayardan vatandaşlarımız canlı olarak izleyebilecek, aynı zamanda emniyetle de bu konuda irtibata geçip çocuk parklarımızı 24 saat gözetim altında tutacağız.

HAYVAN BARINAKLARI

Başiskele ilçemizde bulunan sahipsiz sokak hayvanlarını kontrol altında tutup sağlıklı yaşamalarını sağlayacak veteriner ve eğitimli ekiplerimizle hem sokaklarımızda tehlike oluşturan durumları ortadan kaldıracağız hem de hayvan dostlarımızın daha kaliteli bir yaşam sürmesini sağlayacağız. İsteyen hayvan severlere sahiplendirme yapacağız.

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Vatandaşlarımızın her konuda danışmanlık hizmeti alacağı sağlık, adli, eğitim, tarım, üretim vb. bütün haklarıyla ilgili resmi kaynaktan bilgi alacağı birimler oluşturulacak.

BAYANLARA EVDE İŞ İMKÂNI

Bayanlarımıza evde ekmek adı altında iş imkânı sağlanacak. Tekstil, teknoloji vb. meslekler kullanılarak gelir seviyesi arttırılacak. Bu sayede ilçede yaşayan bayanlarımızın ailelerine maddi olarak katkı yapması sağlanacak.

TEKNOLOJİDE MARKALAŞMA

Gençlerimizin teknoloji çağına uygun şekilde dizayn edilmiş geniş çaplı teknoloji eğitimi için hizmet binaları, eğitim odaları açılacak. Bu bağlamda var olan mahalle ve köy konakları değerlendirilecek. Bu hizmet sayesinde Başiskele ilçemiz tam anlamıyla yazılım, teknoloji adına markalaşma boyutunda önemli bir noktaya getirilecek.

ÇOCUKLARIMIZIN SERVİS DERDİ OLMAYACAK

Çocuklarımızın daha küçük yaşlarda mahallesinde eğitim alması sağlanacak. Çocuklarımızın servis derdi olmayacak. Bu eğitim hizmeti için yine mevcut olan binalar değerlendirilecek. Eksik olan mahallelerde hizmet binaları yapılacak.

ÇİFTÇİYE TAM DESTEK

Köylerimize, bağ bahçe ile uğraşan çiftçilerimize de destek olmak adına uzman bir ekip oluşturulup ilgili bakanlıklarımızdan güncel bilgiler alınıp çiftçilerimize ve köylülerimize destek olunacak. Bu sayede çiftçilerimizin sorunları giderilecek ve verim artışı elde edilecek.

MAHALLE BEKÇİLERİ OLUŞTURULACAK

Mahallelerimizde mahalle bekçileri oluşturulacak. Mevcut personelimizden oluşturacağımız mahalle bekçileri güvenlik eğitimi aldırılıp, her birinin sertifika sahibi olması sağlanacak. Bu hizmet sayesinde daha güvenli mahallelere sahip olacağız. Her mahallemizde, mahalle temizlik ekipleri kurulacak şuan devam eden hizmeti her mahalle ve sokakta yapılmasını sağlayacağız.

ÇARPIK KENTLEŞMEYİ ENGELEYECEĞİZ

Çarpık yapılaşma konusunda atacağımız adımlar sayesinde, bu yapılaşma gidişatına müsaade etmeyeceğiz. Şehir planlamada uzman ekipler kurup ilçemizi yalnızca bu gün değil, yıllar sonrası için de uygun olacak şekilde planlayacağız.

TÜM SPOR DALLARINDA MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRİLECEK

Yaşlı hasta bakımı için gerekli ihtiyaçlar karşılanacak. İlgili ekipler güçlendirilip hizmet kalitesi arttırılacak. Spor salonlarımız aktif kalacak, spor hocalarımızın sayısı arttırılıp hizmetimiz tam anlamıyla amacına ulaştırılacak. Spor kulüplerimizle sürekli irtibat halinde olup gerekli destek verilecek. Amatör spor yapmak isteyenler ( bay bayan ) spor salonlarında hocalar eşliğinde hizmet alacaklar. Profesyonel liglerde oynayan futbol takımımız olması için gereken destek verilecek tüm spor dallarında milli sporcular yetiştirilecek.

GELENEK, GÖRENEK, ÖRF VE ADETLERİNİ TANITMA FIRSATI BULACAĞIZ

İlçemizin mahalleler arası ulaşımını en hızlı ve sorunsuz halde kullanabileceği hatlar kuracağız. Mahalle merkezlerinde vatandaşlarımızın sık kullanabileceği hatlar kuracağız. Mahalle merkezlerinde sık kullanılan birimlerden “Belediye Mahallende” çalışması ile hizmet alınması sağlanacak. Her yıl yöresel şölenler düzenleyip ilçemizde bulunan tüm dostlarımız memleketlerinin gelenek, görenek, örf ve adetlerini tanıtma fırsatı bulacak. Aynı zamanda güzel Türkiye’mizin her ilinin güzelliklerini Başiskele halkımıza sunmuş olacağız.

HER ÖĞRENCİMİZE BURS İMKÂNI SAĞLAYACAĞIZ

STK’larla diyaloğumuzu arttırıp her konuda istişare yapacağız. Derneklerimize de belli görevler verip onların daha diri ve faal olmasını sağlayacağız. STK’lar arası organizasyonlar yapıp birlikte yaşama kalitemizi arttırmış olacağız. Her öğrencimize burs imkânı sağlayacağız. Eğitime katkı anlamında yapacağımız projelere yüksek önem veriyoruz.

HABER:YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.