www.vizyonkenthaber.com

1 2

MİNİKLERDEN MEHMETÇİKLERE DESTEK

MİNİKLERDEN MEHMETÇİKLERE DESTEK
23 Mart 2018 - 15:06

Kartepe Belediyesi, Bilgi evi öğrencileri “Zeytin Dalı Harekatı”na katılan Mehmetçik’e sevgilerini ve dualarını mektuplar aracılığıyla gönderdi.

Kartepe Belediyesi, Bilgi Evi öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütlerine karşı başlatılan “Zeytin Dalı Harekatına” katılan Mehmetçiklere moral vermek amacıyla gönülleriyle ve kendi kalemleriyle mektup yazdılar.

ÜZÜLMEZ’E TESLİM ETTİLER

Türk Askerlerinin yanında olduklarını hissettirmek ve moral vermek amacıyla Kartepe Belediyesi Bilgi evi öğrencileri de anlamlı bir birliktelikle duygu yüklü sözlerini satırlara döktüler. Kendi el yazıları ile kaleme aldıkları mektupları çocuklar Türk Bayrağı ile birlikte ulaştırmak üzere Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teslim ettiler.

GURURLA TESLİM ALDI

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i makamında ziyaret eden Bilgi evi öğrencileri Türk Bayrağı eşliğinde mektuplarını teslim ettiler. Çocukların bu hassas davranışlarıyla gurur duyan Başkan Üzülmez, Türk bayrağını öperek teslim aldı. Başkan Üzülmez, çocuklar tarafından kaleme alınan mektuplardan birkaç tanesini de yüksek sesle okuyarak onları önere etti.

MEHMETÇİĞİMİZ İLE BİRLİKTEYİZ

Kartepe Belediyesi, Bilgi evi öğrencilerinin gururlandıran bu çalışmalarından mutluluk duyduğunu dile getiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepe Belediyesi Bilgi evi öğrencilerimizin yazdıkları mektupları ve Şanlı Türk Bayrağımızı, “Zeytin Dalı” operasyonu ile Afrin’de bulunan Kahraman Mehmetçiklerimize iletilmek üzere teslim aldık. Mehmetçiklerimiz büyük destan yazıyor. Bilgi evi öğrencilerimiz Mehmetçiklerimize destek olmak, moral vermek amacıyla duygu ve düşüncelerini ifade eden mektuplar yazdı. İnşallah oradaki Mehmetçiklerimize moral olacaktır” ifadelerini kullandı.

MEKTUPLAR VE OYUNCAKLAR TESLİM EDİLDİ

Sadece Mehmetçiklere mektup yazmakla kalmayıp, savaş mağduru çocuklar için de bir şeyler yapmayı Kartepe Belediyesi Bilgi evi öğrencileri “Paylaşmak kardeşliktir, kardeşim olurmusun?” adı altında düzenledikleri kampanya ile 27 adet oyuncak kolisi hazırladı. Kartepe Bilgi evi öğrencileri tarafından kaleme alınan mektuplar ve Afrin’de ki çocuklara verilmek üzere hazırlanan oyuncaklar Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından Jandarma Kd.Başçavuş Kadir Kaya’ya teslim edildi. Başkan Üzülmez “Çocuklarımızın bu duyarlı davranışları ile birçok yetişkine örnek olacak bir işe imza atmışlardır. Onlarla gurur duyuyorum. Çocuklarımızın anlamlı hediyeleri size emanet” dedi. Çocukların bu duyarlılığına Başçavuş Kaya teşekkür ederek, “Mehmetçiğimiz için en önemli konu milli, manevi değerledir. Bu hediyeler moral ve motivasyon kaynağı olacaktır” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.