www.vizyonkenthaber.com

1 2

MHP İZMİT 24 HAZİRAN’A HAZIR

MHP İZMİT 24 HAZİRAN’A HAZIR
21 Mayıs 2018 - 11:55

MHP İzmit İlçe Başkanlığı 102 Mahalle başkanı ve yüzlerce sandık görevlisini Yunus Emre Kültür Merkezi’nde toplayarak 24 Haziran seçimleri için sandık görevlisi eğitimi verdi.

Eğitime MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ilçe başkanları, milletvekili aday adayları ve parti yöneticileri de katıldı. 550 kişilik salonun hınca hınç dolu olması gözlerden kaçmadı. Eğitim programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlk olarak kürsüye çıkan MHP İzmit SKM Başkanı Metin Ceylan yaptığı konuşmada, “Öncelikle başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler günü kutlu olsun. İzmit İlçe teşkilatı olarak liderimizin 9 Aralık 2017 Cumartesi günü Antalya’da “ Yarın seçim olacakmış gibi hazır olun” talimatı verdikten sonraki gün 10 Aralık Pazar günü seçim tatbikatı yaparak her zaman seçime hazır bir teşkilat olduğunu herkese göstermiştir. Bizim bu seçimde en öncelikli görevimiz Türk dünyasının lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin toplum üzerindeki etkisini üzerinden yürümek olmalıdır. Liderimiz devletin bekası için elini değil gövdesini taşın altına soktuğu bu süreçte bizlere düşen görev liderimizle omuz omuza vermektir. Bu sadakat ve liyakat İzmit İlçe teşkilatında fazlasıyla vardır” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN YOLU AÇIKTIR”

Daha sonra kürsüye çıkan MHP İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz ise konuşmasına yine anneler günü mesajıyla başladı. Yalçınöz sonrasında, “İnanıyoruz ki 24 Haziran’da milletimiz tercihini büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için yola çıkmış şeffaf, bağımsız ve kirli hesaplardan uzak hasbi duygularla kurulmuş Cumhur ittifakından yana kullanacaktır. Cumhur ittifakının yolu açık Türkiye’nin ufku aydınlıktır. Cumhur ittifakı esasen 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbe ve işgal hareketi sonrasında Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli duruşun doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır” dedi.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

15 Temmuz 2016 ülkemiz için her bakımdan dönüm noktası ve yeni bir başlangıç olmuştur” diyen Yalçınöz sözlerini, “7 Ağustos 2016’da Yenikapı’da ortaya çıkan milli mutabakat 16 Nisan halk oylamasında milletimizin iradesi ile kabul edilen hükümet sistemi değişikliği ile perçinlenerek milli şuura dönüşmüş 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde kurulan Cumhur İttifakı ile milli bekayı esas alan siyasi ve ahlaki uzlaşma ile somutlaşmıştır. Cumhur ittifakı sadece bir seçim ittifakı olmayıp Türkiye’ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında millive ahlaki bir duruş ve tarihi bir birlikteliktir. Sözlerime son vermeden önce sandıklarda görev alacak sandık görevlilerime, okul sorumlularıma ve mahalle başkanlarıma teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum. Gayret bizden takdir Cenab-ı Haktan’dır. Ne mutlu türküm diyene” ifadeleriyle sonlandırdı.

“MİLLETVEKİLLİĞİNİ ELİMİN TERSİYLE İTTİM”

Eğitim sonrasında İl Başkanı Aydın Ünlü’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında seçimi kazanmak için neler yapılması gerektiğini anlatan Aydın Ünlü, seçim kazanmış bir MHP’nin iktidar ortağı olacağını, işte o zaman başarılı olan mahalle ve sandık başkanlarının bir dediğinin iki yapılmayacağını söyledi. Bunun takipçisi olmak için milletvekilliğini elinin tersiyle ittiğini söyleyen Aydın Ünlü bu seçimde Kocaeli’den 6 milletvekili çıkarmak iddiasında olduklarını söyledi. Lider Devlet Bahçeli’nin Kocaeli teşkilatlarına hep güvendiğini bu seçimde bu güvenin karşılığını vereceklerini belirtti.

KALABALIK SAHNEYE SIĞMADI

Aydın Ünlü’nün konuşmasının ardından MHP Milletvekili aday adayları tek tek sahneye çağrıldı ve tanıtıldı. Sonrasında tüm yöneticiler, mahalle başkanları ve sandık görevlileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Salondaki coşku ve izdiham görülmeye değerdi. Fotoğraf çekimi sırasında kalabalık sahneye sığmadığı için sahne önlerine taştı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.