www.vizyonkenthaber.com

1 2

MANAVLAR, ‘TOKER ÖZÜR DİLESİN’ DİYOR

MANAVLAR, ‘TOKER ÖZÜR DİLESİN’ DİYOR
05 Kasım 2018 - 6:36

CHP’li İzmit Belediye Başkan adayı Nazif Korkmaz için “Kafatasçılık yapıyor” demesinin ardından, Kocaeli’de bulun yerel halkı temsil eden STK’lar tarafından kınamaların ardı arkası kesilmiyor.

CHP’li eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker’in Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda CHP’li İzmit Belediye Başkan adayı Nazif Korkmaz için “Manavcılık adı altında kafatasçılık yapıyor” diyerek Kocaeli’de yaşayan bütün manavların tepkisini üzerine çekti.

PROJELER İLE ORTAYA ÇIKALIM

Toker, CHP’li İzmit Belediye Başkan adayı Nazif Korkmaz için “Manavcılık adı altında kafatasçılık yapıyor” açıklamasının ardından, özür dilemesi beklenirken bugün sosyal medya hesabı üzerinden Korkmaz’ı ihanetlik le suçladı. CHP’li Toker’in yatığı paylaşımda “Mezhepsel ya da sovenist söylem ve figürlerle Ortaya çıkıp ya beni Aday yaparsanız ya da başka Birisi Aday yapılırsa Ben, biz ya da filancalar olarak oy vermeyiz gibi davranışlar ihanettir, parti suçudur” diyerek Korkmaz’ı parti suçu işlediğini belirtti. Açıklamalarının devamında Toker; “Parti ideolojisi İle sosyal Demokrat kimliklerimizle, yapacağımız projeler İle Ortaya çıkalım ve kutuplaşmaya fırsat vermeyelim… Bunu herkim yapar ise Ben geçmişte de karşısında idim yine karşısında olacağım ve bırakın susmayı tersine daha yüksek sesle deşifre edeceğim“dedi

TOKER ÖZÜR DİLESİN

Kocaeli’de yaşayan Manav platformları ve STK’lar Toker’in yaptığı açıklamasının ardından birer birer kınama mesajı yayınladı. CHP’li İzmit Belediye Başkan adayı Nazif Korkmaz’a ise destekler çığ gibi büyüyor.Sosyal medya hesapları üzerinden Toker’in “Manavcılık adı altında kafatasçılık yapıyor” dediği CHP’li İzmit Belediye Başkan adayı Nazif Korkmaz ‘ın sevenleri ve Kocaeli’de yaşayan yerli halk Manavlar Toker’in özür dilemesini istiyor.

Toker’i kınayan STK’ların açıklamaları;

Türkiye Manav Kültürü Dernekleri Fedarasyonu

Manavlar tarihin hiçbir zamanında ayrımcı, kafatasçı ve birilerinin dediği gibi mikro-milliyetçi olmamışlardır. Bize öğretilen ve pek tabi kültürümüz, ananemiz gereği kapımıza gelen her kim ise en iyi şekilde ağırlanmış en ihtimamlı şekilde yerine ulaşmasında, yerleşecekse yer bulmasında hep ön ayak olunmuştur. Kendine siyasal mecrada bizleri Hedef alarak ya da hedefe koyarak alan açma derdinde olanlar ile güzel Kocaelimizin yerel değerlerini yok saymayı kendine iş edinenler bilmelidir ki Manavlar tüm değerlerine, memleketimize ve Kocaelimizin tüm unsurlarına çok daha sıkı sahip çıkacaktır.

Kocaeli Manav Türkleri platformu;

Bu gün yapılan bir haberde bölge insanına (Manav Türkleri) ve bölge insanın zamanında Belediye Başkanı yaptığı kişiyi (Fikret Toker) menfaat ve çıkarları bitince hakârete başlamasını Manav Türkleri Dayanışma Platformu olarak kınıyoruz. Herkes Haddini Bilecek;

Bölge insanımızı küçük görmeye, birbirine düşürmeye, ırkçılık ve kafatasçılık ile suçlayarak ötekileştirmeye iten söylemleri kullanan dar zihniyetli kişiler, haddini bilecek!!!

İZ-KAN-DER (İzmit Kandıralılar derneği) HADDİNİZİ BİLİN!

Bölge insanımızı küçük görmeye, birbirine düşürmeye, ırkçılık ve kafatasçılık ile suçlayarak ötekileştirmeye iten söylemleri kullanan dar zihniyetli kişiler, haddinizi bilin!!!

TAV-DER (Tavşantepe birlik beraberlik yardımlaşma derneği)

…ÖZÜR BEKLİYORUZ….

Dün yapılan bir haberde ; geçtiğimiz dönemlerde Belediye Başkanlığı yapan Fikret Toker beyin Manav milleti için söylemlerini kınıyor ve kendisini bir an önce özür dilemesini bekliyoruz.. Buranın bölge insanı hiçbir zaman milliyetçilik yapmamıştır.Aksi takdirde zamanında Belediye Başkanı olamazdınız. Bütün siyasetçiler Tavşantepenin bu bölgenin ekmeğini suyunu içmiştir ve yemiştir.Kimse nankörlük yapmasın. Ev sahibinin sessizliğinden çok faydalandınız artık yeter.. Merdiven yaşlandı çürümeye başladı kırılacak, dikkatli olun.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.