www.vizyonkenthaber.com

1 2

KURUMLARA SATAMADIĞI ARAZİYİ BÜYÜKŞEHİRE SATIYOR !

KURUMLARA SATAMADIĞI ARAZİYİ BÜYÜKŞEHİRE SATIYOR !
20 Aralık 2017 - 15:38

Körfez Belediyesi Barbaros mahallesinde bulunan  araziyi satışa çıkarmıştı. İlk olarak 80 milyon olarak , bu meblağ karşılığında satılamayınca da 53 milyona düşürülerek tekrar satışa çıkarıldığı konuşulmuştu.

Barbaros mahallesinde bulunan bu arazinin satışı ile ilgili haber yapmıştık. Kapısı çalınmadık kurum bırakılmadı, belediye bu araziyi acilen elden çıkarmaya çalışıyor diye. İşte tam da bu haber üzerine Körfez Belediyesi olağanüstü bir toplantı yaparak araziyi Büyükşehir’e sattığını açıkladı. Büyük şehir bu araziyi alıp tır parkı yapacakmış! Ayrıca arazi Toki’den Belediyeye devredildiğinin altı çizilmiş, o sebepten satmakta bir sakınca yokmuş herhalde !!!

İŞTE KÖRFEZ BELEDİYESİNDEN GÖNDERİLEN O HABER..

Körfez Belediye Meclisi, Barbaros Mahallesi’ndeki 30 bin 736 metrekarelik sanayi alanının Büyükşehir’e satışı için olağanüstü toplandı. Satış kararı komisyona havale edilirken, arsaya Büyükşehir tarafından tır parkı yapılacak.

Körfez Belediyesi, Barbaros Mahallesi’nde sanayi alanı olarak belirlenen, askeriyeden TOKİ’ye, TOKİ’den de trampa yoluyla Körfez Belediyesi’ne devredilen 30 bin 736 metrekarelik arsayı satış kararı almıştı. Büyükşehir Belediyesi’nin arsa için talipli olması sonrasında Körfez Belediye Meclisi, tek gündemlik satış maddesi ile olağan üstü toplandı. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; arsanın Büyükşehir’e satışıyla ilgili madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi

TOKİ’DEN BİZE GEÇEN BİR ARSA

Satışla ilgili olarak meclise bilgilendirmede bulunan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “O arsa için çok fazla konuşuldu. Belediyenin en baştan beri mülkiyetiymiş gibi gösterildi. Burası askeriye tarafından TOKİ’ye devrilmiş daha sonra bize de trampa yoluyla devredilmiş bir yer. Sanayi alanı içerisinde kalan bir bölge. Satışa çıkarmıştık burayı. Büyükşehir Belediye Başkanımız ‘burayı biz alalım, tır parkı yapalım’ dedi. Bizce de bu çok makul geldi.

BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Böyle bir alkanın tır parkı olarak değerlendirilmesi bizleri fazlasıyla mutlu edecek. Körfez halkı adına Büyükşehir Belediye Başkanımız vce ekibine teşekkür ediyorum. Büyükşehir’in son meclis toplantısında arsanın satışıyla ilgili madde geçti. Biz de bugün kararı komisyona havale edeceğiz ve ocak ayındaki toplantıda karara bağlayarak satışı gerçekleştireceğiz. Şimdiden iki belediyemize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi. Arsanın Büyükşehir’e 53 milyon 788 bin liralık bir bedelle satışının gerçekleşmesi bekleniyor.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.