www.vizyonkenthaber.com

1 2

KUAFÖRLER İÇİN EMSAL KARAR

KUAFÖRLER İÇİN EMSAL KARAR
22 Kasım 2017 - 14:21

Kütahya’da Bölge İdare Mahkemesi emsal niteliğinde bir karar aldı. İsteyen berberler artık pazar günleri de dükkanlarını açabilecek.

 

Kütahya’da Berberler ve Kuaförler Odası tarafından 10 yıldır konuşulan ancak 2016 yılı itibari ile hayata geçirilebilen Erkek Kuaförlerinin Pazar günü, bayan Kuaförlerinin ise salı günü tatil olması bazı berberler tarafından istenmemiş ancak bin 50 lira cezası olması nedeni ile dükkanları kapatmak zorunda kalmışlardı.

MAHKEMEYİ KAZANDI

Kütahyalı Berber Mazlum Kurşunlu İlk etapta İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Oradan da aleyhine çıkan karar neticesinde temyiz için bir üst mahkeme olan İzmir Bölge İdare Mahkemesine başvurduktan sonra bu kararın geçersiz olması yönündeki mücadelesini kazandı.

İSTEYENLERE  KARARIN KOPYASINI GÖNDERECEK

Mazlum Kurşunlu ;”Bu karar Türkiye’de emsal niteliğindedir. Diğer şehirlerdeki arkadaşlarda bu kararın kopyasını göndereceğim. Bundan sonra Türkiye genelinde isteyen hafta tatili yapacak, isteyen dükkanı açabilecek. Böylelikle çalışmak isteyen esnaf mağdur olmayacak hemde hizmet almak vatandaşa hizmet vermiş olacağız” dedi.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.