www.vizyonkenthaber.com

1 2

KSO’DAN SIFIR ATIK PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

KSO’DAN SIFIR ATIK PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
25 Şubat 2019 - 21:04

KSO Sıfır Atık Projesi’ni tanıttı

Tehlikeli, Tehlikesiz, Ambalaj Ve Sıfır Atık Beyan Sistemleri Bilgilendirme Toplantısı Kocaeli Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Program açılış konuşmasını Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Çevre Yönetim Denetim Şube Müdürü Banu Saygın Çeliker yaptı.Çeliker konuşmasında Kocaeli Sanayi Odası üyelerine “Sıfır Atık” projesiyle ilgili bilgiler verdi. Toplantıda Çevre Mühendisi Kübra Seymen tarafından da  bir sunum gerçekleştirildi.

“SANAYİLEŞTİKÇE DOĞAL KAYNAKLAR AZALIYOR”

Toplantıda konuşan Çeliker, “Atıklarımızı eskiden de ayrı ayrı topluyorduk. Son 2 senedir sıfır atık sistemi çıktı. Bu sistemle atık miktarını azaltarak ,gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmayı amaçlıyoruz. Proje daha çok kamu kurumlarını ve firmaları kapsıyor.Sanayileştikçe tüketim miktarımız artıyor, dünyanın doğal kaynakları azalıyor. 1 ton atıkla 17 ağaç kurtarılabiliyor.Amacımız var olan doğal kaynaklarımızı korumak.” dedi.

“SİSTEMDE TÜM KAMU KURUM VEKURULUŞLARI VAR”

Çeliker kamu kurum ve kuruluşlarının projedeki konumuna değinerek; “Firmalarda Sıfır Atık sistemini kurarken çalışma ekibi kurulacak, planlama yapılacak, personele eğitim verilecek ve kayıt tutularak sistemi kontrol edilecek. Bu sistemi kurmadan düzenli atık toplamanız mümkün değil. Önemli olan çöpe atılan atık miktarını azaltmak.  Sıfır Atık Bilgi Sistemi var.  Bilgi sistemi kullanıcıları bakanlık, AVM’ler, hastaneler, bütün kurum ve kuruluşlar diyebiliriz”diyerek sözlerini tamamladıı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.