www.vizyonkenthaber.com

1 2

KOÜ öğrencilerinden Bahar Şenliği yapılmamasına isyan

KOÜ öğrencilerinden Bahar Şenliği yapılmamasına isyan
18 Nisan 2019 - 16:17

Koü şenliğimizi geri verin!

Kocaeli Üniversitesi’nin son altı yıldır “Bahar Şenliği” etkinlikleri yapılmıyor. Bahar Şenliği yapılmaması nedeniyle her yıl itirazlarını dile getiren öğrenciler bu yıl da çağrıda bulundu.

Kocaeli Üniversitesi’nde uzun yıllar baharın gelişiyle birlikte şenlikler düzenlenirdi. “KOÜ Bahar Şenlikleri” adıyla yapılan şenlikler günler sürer ve öğrenciler, bahara renkli bir şekilde “Merhaba” derdi. Her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen bahar şenlikleri oldukça renkli geçiyor, öğrenciler bir yılın stresini atma fırsatı buluyordu. Neredeyse diğer tüm üniversitelerde şenlikler yapılırken, Birbirinden ünlü sanatçıları konuk eden, çeşitli aktivitelerle eğlenceye doyan öğrenciler, bu şenliklere yoğun ilgi gösterirdi.  Uzun yıllardır bu şenliklere ara verildi. Son olarak 2013 yılında yapılan şenlikler 5 yıldır yapılmıyor. Zaman zaman konserler olsa da KOÜ, o eski günlere geri dönemedi. Üniversite gençliği, “KOÜ Bahar Şenliği”ni yeniden istiyor. Ancak KOÜ yönetimi, yaklaşık 80 bin kişinin bulunduğu üniversite de şenliklerin yapılmasına sıcak bakmıyor.

ATHENA GRUBU’NDAN GÖKHAN ÖZOĞUZ “DESTEKÇİNİZİM”

Bahar şenliklerinin geri gelmesini isteyen KOÜ öğrencileri Twitter’da #kousenlikistiyor adlı Hashtag açarak seslerini duyurmaya çalışıyor. #koüsenlikistiyor etiketi ile sesini duyurmaya çalışan öğrenciler kısa sürede bin 300’ün üzerinde tweet atarak TT listesine girmeyi başardı. Bu akşam saat 21.00 da tekrardan toplu hashtag çalışması başlatarak seslerini yetkililere duyurmaya devam edilecek. Öğrenciler bir çok ünlüyü etiketleyerek tweet atıp destek çağrısında bulunuyor. Öğrencilerin çağrılarını geri çevirmeyen Ünlü sanatçı Gökhan Özoğuz’zdan da destek mesajı geldi. Ünlü sanatçı bir öğrencinin kendisine atılan mesaja yanıt vererek, “Tabi ki dstek vermek isterim, yer ve zaman vermeniz bizim için, her zaman yanınızdayız” diyerek desteğini belirtti.

HÜRRİYET MERKEZDE YAPACAĞIM DEMİŞTİ

Konuyla ilgili daha önce açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan, adaylık sürecinde vaatleri arasında Umuttepe’de yapılmayan şenliklerin İzmit Merkezde yapılabileceğini söylemişti. Belediye Başkanı Kaplan, “ Öğrenciler yıllardır şenliklere aç, Üniversite yönetimi bahar şenliklerinin yapılmasına karşı çıkıyor. Göreve geldiğimde üniversitede yapılmayan öğrencilerin hakları olan Bahar Şenlikleri’ni İzmit merkezde yapacağım” diye ifade etmişti. Üniversite yönetiminin şenliklerin yapılmamasını devam ettirirken, Hürriyet’in ne  yapacağı merak konusu. Konu ile görüşlerini dile getiren öğrenciler yaklaşan Ramazan ayından dolayı çok çabuk karar verilmesi gerektiğini ifade ettiler.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.