www.vizyonkenthaber.com

1 2

KORUMA TEMİZLİK A.Ş. KADINLARI UNUTMADI

KORUMA TEMİZLİK A.Ş. KADINLARI UNUTMADI
08 Mart 2019 - 22:27

“Missmutlu kadınlar” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Koruma Temizlik A.Ş. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı.Dünya Güçlendirme Platformu üyesi olan Koruma Temizlik A.Ş.’nin düzenlediği Missmutlu Kadınlar adlı programda,kadınlara ve hayata dair önemli mesajlar  verildi.

PROGRAMA YOĞUN İLGİ

Birleşmiş Milletler (BM) alt kuruluşu Dünya Kadını Güçlendirme Platformu üyesi olan ve bu yönüyle kentte tek olma özelliği taşıyan Koruma Temizlik A.Ş., 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Missmutlu Kadınlar programına ev sahipliği yaptı. Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Zümran Aracı, Zeynep Aracı Öneren, Pınar Aracı Baş ile Ayşe Aracı, Koruma Temizlik A.Ş. Genel Müdürü İmer Özer Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, Eğitmen Yasemin Kaya, Klinik Psikolog İpek Gökozan, Uzman Diyetisyen Çağıl Kıran ve çok sayıda kadın katılım gösterdi.

HAYATA DAİR ÖNEMLİ BİLGİLER PAYLAŞILDI

Kadınlar için özel olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik düzenlenen ve Oylum Talu’nun sunuculuğu eşliğinde gerçekleştirilen programda Koruma Temizlik A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Aracı ve Koruma Temizlik A.Ş. Genel Müdürü İmer Özer, günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. Protokol konuşmalarının ardından Eğitmen Yasemin Kaya, kadınlara yaşama dair bilgiler verdi. Klinik Psikolog İpek Gökozan, sağlıklı psikolojiye dair altın bilgiler paylaştı. Daha sonrasında söz alan Uzman Diyetisyen Çağıl Kıran, kadın sağlığı için yenmesi gereken besin ürünlerini paylaştı. Oyuncu Nilgün Belgün ve Şarkıcı Ayşegül Aldinç, programda kadınlarla sohbet etti. Programda ayrıca makyaj workshopu düzenlendi ve makyajın inceliklerine dair değerli bilgiler paylaşıldı.

KADININ GÜCÜNE İNANIYORUZ VE GÜVENİYORUZ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Aracı, “Etkinliğin düzenleneceği öğrenen erkek arkadaşlarımız neden erkekler günü yok dediler. Bazıları Kadınlar Gününe ihtiyaç duyulmayan bir dünyada yaşamalıyız diyor ama maalesef gerçekler böyle değil. Şirketimiz iş dünyasında cinsiyet eşitliği konusunda örnek durumda. Şirketimizde kadın çalışan sayısı yüzde 30 üzerinde. Koruma Şirketi ve Aracı ailesi olarak kadının gücüne inanıyoruz ve güveniyoruz. Dünya Kadınlar Günü takvim yaprağı olmaktan çok daha fazlasıdır. 8 Mart, kazanılmış bir haktır” ifadelerini kullandı.

KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA OLMALI

Aracı’nın ardından söz alan Koruma Temizlik A.Ş. Genel Müdürü İmer Özer, “Günün tek süs biberi benim. Dünya Kadını Güçlendirme Platformu üyesiyiz. Bizde yaş, cinsiyet olduğumuz konum farklı etki ediyor. Evde bardak düşse çocuk kırsa sakar olur, bardağı kıran anneyse uğursuzluk olur, babaysa o bardağın orada ne işi vardır. Kadınlarımızın hayatın her alanında var olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.