www.vizyonkenthaber.com

1 2

Körfez’de zabıta göz açtırmıyor

Körfez’de zabıta göz açtırmıyor
31 Mayıs 2019 - 9:13

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde başlattığı denetimleri sıklaştırdı. Fırın ve marketlerde de gıda ve hijyen denetiminde bulunan ekipler, izinsiz asılan afişleri topladı, dilencilere de göz açtırmadı.

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir merkezi başta olmak üzere ilçe genelinde başlattığı denetimleri sıklaştırdı. Ramazan ayı boyunca fırınlarda sürekli gramaj denetimlerinde bulunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazanın son günlerinde de bunu devam ettirdi. Fırınlarda hem ekmek hem de pidelerde gramaj denetimi yapıldı, hijyen kontrolü gerçekleştirildi. Market ve bakkallarda da denetimler kapsamında ürünler incelendi, eksiklikler tespit edilerek işletme sahiplerine bilgi verdi.

DİLENCİLERE FIRSAT YOK

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ayrıca kentin muhtelif yerlerine izinsiz olarak asılan ve çevre kirliliği yaratan afişleri de tek tek topladı. Cami önlerinde Ramazan ayının maneviyatını fırsat bilerek dilencilik yapan şahıslar hakkında da Kabahatler Kanunu çerçevesinde işlem yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, buna izin vermeyeceklerini belirtti.

“YASAL İŞLEMLER HER YERDE UYGULANIYOR”

Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, “Haksız rekabete yol açan ve şehrimizin huzur ve düzenini suistimal edecek gürültü ve görüntü kirliliği başta olmak üzere mevzuata uygun olmayan faaliyetlerde bulunan, kaldırım işgali ya da kanuna aykırı satış yapan iş yerlerine ve seyyar satıcılara yönelik denetimlerimiz devam ediyor ve tespit edilen noktalarda gerekli yasal işlemler uygulanıyor” ifadelerini kullandı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.