www.vizyonkenthaber.com

1 2

Körfez’de Orta Hasarlı Binalar Yıkılıyor

Körfez’de Orta Hasarlı Binalar Yıkılıyor
27 Ekim 2017 - 14:24

Körfez’de 17 Ağustos 1999 depreminde orta hasar gören, sahipleri tarafından güçlendirilmesi yapılmayan, iskansız ve metruk durumda olan binalar tek tek yıkılmaya devam ediyor.

Körfez Belediyesi, 17 Ağustos 1999 depreminde orta hasar olan ve sahipleri tarafından güçlendirilmesi yapılmadığı için tehlike arz eden binaların yıkımını tek tek gerçekleştiriyor. Çevre Şehircilik Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve AFAD tarafından da yıkılabilir raporu verilen binalar, Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin denetiminde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı. Ekipler son olarak 3 ayrı orta hasarlı binanın yıkımını gerçekleştirdi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Atalar Mahallesi Çayır Sokak ile Kuzey Mahallesi Esentepe Caddesi’ndeki büyük binaların yıkımları gerçekleştirirken, zabıta ve emniyet güçleri de çevrede güvenlik önlemleri aldı. Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, “Deprem sonrası orta hasarlı olan ve sahipleri tarafından da güçlendirmesi yapılmayan binalar metruk durumdaydı. Gerekli yasal süreç tamamlandıktan sonra yıkımlarına başlandı” dedi.

‘METRUK BİNA’ SEFERBERLİĞİ

Yetkililer bu kapsamdaki diğer binalarında belirli periyot çerçevesinde devam edeceğini belirtti. Orta hasarlı binalar dışında ilçede metruk binaların da yıkımı devam ediyor. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında, bağımlıların kullandığı metruk binalar da vatandaşların talep ve istekleri sonrası gerekli yasal sürecin tamamlanması ile yıkımı gerçekleştiriliyor.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.