www.vizyonkenthaber.com

1 2

Körfez’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Körfez’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
29 Ekim 2017 - 11:38

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 94. yıl dönümünde Körfez’de coşku içinde kutlandı. Yağmur nedeniyle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenlerde, duygu dolu anlar da yaşandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıl dönümü törenleri ilçe kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can’ın kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Kutlama töreni ise yağmur nedeniyle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene; Dr. Hasan Hüseyin Can dışında Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cem Erduvan, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Kaplan, ilçe müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı.

EN SOMUT GÖSTERGESİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası başlayan programda; Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. Kaymakam Can, Türk Devletinin devletsiz kalmaması için bu topraklarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir mücadeleye girildiğini belirterek, “İstiklal harbimiz, Türk milletinin küllerinden doğuşu, esarete boyun eğmemenin somut bir göstergesidir” dedi.

HÜSRANA UĞRAYACAKLAR

Kaymakam Can, “Çocuklarımızı çağdaş medeniyet esasları çerçevesinde yönetmek, sorgulayan, merak eden, eleştiren bir nesli kazanmak ve kazandırmak zorundayız. Bu yolda Büyük Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözünü kendimize ilke edineceğiz” dedi. Türkiye’nin o gün olduğu gibi yine terör örgütleri ve dış güçlerle mücadele içinde olduğunu belirten Kaymakam Can, “Milletin egemenliğini kırmaya kalkışanlar o gün de hüsrana uğramıştı. Biz bir oldukça da uğramaya devam edecektir” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

Kaymakam Can, “Başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk milletinin tarih sahnesine çıktığı günden bugüne kadar; ‘Devletimiz, milletimiz, bayrağımız ve demokrasimiz için şehit olan büyük şehitlerimize rahmet diliyorum. Bayramımız kutlu olsun” dedi. Kaymakam Can’ın konuşmasının ardından Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu, solo türküler söylendi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Törenlerde ayrıca sosyal ve kültürel yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından Orhangazi Anadolu Lisesi Halkoyunları ekibi, gösterilerini gerçekleştirdi. Hep birlikte söylenen türküler ve Türk bayraklarının dalgalandırılması sonrasında tören sona erdi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.