www.vizyonkenthaber.com

1 2

KÖRFEZ AĞRILILAR DERNEĞİNİN TARİHÇESİ..

KÖRFEZ AĞRILILAR DERNEĞİNİN TARİHÇESİ..
22 Ağustos 2019 - 22:26

Körfez İlçe de tam 30 yıldır hemşehrilerine hizmet veren Körfez İlçe Ağrılılar derneği ni 10 yıldır takip ediyorum.

KÖRFEZ AĞRILILAR DERNEĞİNİN TARİHÇESİ..

Körfez ilçe de yıllardır kurulu olan Ağrılılar Derneği kamuoyu önüne ve halkın bizimde derneğimiz var dediği ilk süreç 10 yıl öncesinde başkan Ziayettin DÖRMA başkanlığında Ağadere caddesinde hemşehrilerine ellerinden geldiği kadar hizmet veriyordu, O zamanlar basın sektörü çok olmadığı için bütün dernekler takip edilemiyor ve artılar, eksiler ve hizmetler yazılıp çizilemiyordu kamuoyuda fazla bilgi sahibi değildi. Ama DÖRMA ve yönetimi en azından derneği ayakta tutmaya çalışıyordu. Tam 10 yıl önce bir hamle oldu.

SUAT DEMİR DÖNEMİ BAŞLADI..

Ziayettin DÖRMA ve yönetimi yorgundu ve görevi devretme taraftarıydı ki işte o zamanlar da Ağrılılar içinden bazı siyasetçiler de ön plana çıktığı dönem de herkes el attı ve yeni bir binaya iş adamı siyasetçi Mehmet ALLAK’ında fedakarlık yaparak yeni bir yer yaparak dernek binası açılışı da yaparak hatta Ağrı’dan, İstanbuldan ve yurdun dört bir tarafından Milletvekilleri, Bürokratlar, Siyasetçiler ve Kocaeli’nin önde gelen tüm protokolünün katılımıyla Suat DEMİR ve yönetimini onaylayarak açılış yaptılar.

SUAT DEMİR VE YÖNETİMİ NE YAPTI.?

İlk önce Körfez, Kirazlıyalı ve Hereke’deki tüm hemşehrilerini toplayarak birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğini anlatarak işe koyuldular, Bütün siyasiler, Bürokratlar Ağrılıların bu birliğine hayran kalarak aldıkları tüm davetlere icabet ettiler, Özellikle DEMİR ve yönetiminin o zamanlarda hiç bir SYK’nın yapamadığı ve hala yapamadığı toplu nikah töreni unutulmadı ve unutulacak gibi değil. Sadece Kocaeli değil ulusal basında dahi yer alarak tüm Türkiye ye örnek oldu. Başkan Suat DEMİR’in bir taraftan siyaset aşkı tabi ki içten içe konuşuluyordu, Eleştiriler ardı ardına gelmeye başladığında bazı kesimlerin bu iş buraya kadar demesiyle Ağrılılar Derneği darmadağın oldu hatta tarihinin en talihsiz dönemlerini yaşamaya başlamıştı. Dernek resmen çantanın içinde geziyordu ve yeri yurdu da yoktu. Ağrılılar küllerinden doğdu ve tekrar ayaklandı bu bize yakışmıyor diyerek bir hamle yaparak petrolcüler iş hanının en üst katında birliği tekrar sağladılar. Hatta Saut DEMİR ve yeni yönetim kurulu ile birlikte güvenoyu alarak. Buda fazla sürmemesine rağmen yine de kopma yoktu yeni bir yer arama ve devam etme sevdasıyla iş adamı Kemal AYDIN’ın ağadere caddesinin bir arka sokağında biz buradayız diyerek yine toplandılar ve hemşehrilerine hizmet etmeye devam ettiler ki yine bir şeyler ters gitmeye başladı. tam seçim zamanıydı ve DEMİR yine milletvekili aday adayı olacaktı. Olamadı ama yeni bir devrin başlangıcıydı.

NURETTİN KAPLAN İLK KEZ DERNEĞE GELDİ, BAŞKAN SEÇİLDİ.

Dernek binasında yapılan olağan kongrede tüm Ağrılılar Nurettin KAPLAN’ı benimsedi, Sevdi ve inandı. Her şeye rağmen kafalar da soru işaretleri vardı yapabilir mi.? birliği sağlayabilir mi.? Nurettin KAPLAN genç ve diri bir yönetim kurmuştu işi de kolaydı ve öyle de oldu. Nurettin KAPLAN ve yönetim kurulu adeta projeler üretiyor, Programlar yapıyor, Tüm STK’lar ve halk Ağrılıları konuşuyordu. Farkındalık etkinliği, İndirim kartı ve yapılan bir geceyle taçlandırılmıştı tüm yapılanlar. Fakat…!

SEN, BEN, ONLAR, ŞUNLAR DİYE SESLER ÇIKMAYA BAŞLADI..

Evet..! Hemde yüksek sesle sesler çıkmaya başladı, Öyle ki doğru yada yanlış tartışılır ama bu sesler istifaları beraberinde getirdi. KAPLAN yönetiminden ilk istifa eden iş adamı İrfan ÖZKARTAL oldu. Ardından iş adamı Cahit AKPOLAT’ın istifası ve ardından Çetin BULUT’un istifası ve daha ardından iş adamı Ferdi GELTURAN’ın istifalarıyla adeta yönetim kurulunun yüzde yetmişi istifa etmişti. İstifa edenlerin farklı, farklı sebepleri vardı ve Nurettin KAPLAN’ı istifaya çağırıyorlardı. Lakin KAPLAN İstifa etmek değil ayrılanların yerine farklı kişileri yönetim kuruluna alarak devam etmeye devam ediyor, Buda KAPLAN ve destek verenlerin fikriydi herkes düşüncesinde ve yapacaklarıyla serbestti. Ama bakın hu durum neyi getirdi.

KAPLAN GİTMEZSE DERNEK KURARIZ DEDİLER KİMSE İNANMADI.?

KAPLAN’ın asıl sırtını dayadığı ve başarılar da imzayı atan gençler iki toplantının ardından KÖRFEZ AĞRILILAR DERNEĞİ’ni kurarak inançları ve azimlerini ortaya koydular. Yani şaka yapmamışlar, Çünkü onlar da kendi içlerinde dağılır gider diyenlere cevap olarak Körfez’in ortasına Derneği kurdular. Sonra dediler ki kurdular ama görev dağılımıyla alakalı iç savaş başlar. Meğerse koltuk, makam umurlarında değilmiş, onunda kararını almışlar görev, koltuk değil hizmet düşünceleriyle yola çıkmışlar. Sosyal medya da büyük alkış topladılar, Takdir topladılar, İstedikleri tüm desteği aldılar. Evet bizim kadar kamuoyuda takip ediyor bu genç Ağrılıları şimdi bakalım zaman neyi gösterecek.

BENCE YA 3. DERNEK AÇILIR,, YADA YİNE TEKE DÜŞER,, AMA KİM GİDE, KİM KALA..

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.