www.vizyonkenthaber.com

1 2

VALİ AKSOY’UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

VALİ AKSOY’UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
23 Kasım 2017 - 9:18

Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Değerli Öğretmenler;

“Bir milletin gerçek kurtuluşu, öğretmene verilen değerle ölçülür.“ diyen Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul edişleri ile daha derin anlam kazanan Öğretmenler Günü vesilesiyle bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, dünyanın en saygın ve kutsal mesleğe sahip olmanın gururunu ve onurunu yaşayarak sürdürdüğünüz görevinizde üstün başarılar diliyorum.

Tarih boyunca bütün dünyada toplumların en saygıdeğer unsurları olarak kabul edilen öğretmenler, şüphesiz bizim için de her türlü saygıya, övgüye layık toplum mimarlarıdır.

İnsanların ve toplumların yetişmesinde ve şekillenmesinde, daha mutlu, müreffeh bir geleceğin hazırlanmasında, bilim ve teknolojide uluslararası düzeyde rekabet gücüne sahip nesillerin yetiştirilmesinde, milletleri ayakta tutan milli, manevi ve evrensel değerlerin korunup yüceltilmesinde en büyük görev ve sorumluluk şüphesiz siz değerli öğretmenlerimize düşmektedir.

Teslim edilen en değerli varlıklarımızı anne baba şefkati ile yetiştiren, yön veren, yeni yeşermekte olan gönüllere vatan, bayrak, millet, cumhuriyet sevgisini aşılayan, saygı, sevgi, hak, adalet, dürüstlük gibi değerleri davranış haline dönüştüren, bilgi çağının gereklerini yerine getirebilen nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizi tarihle belirlenen bir günde hatırlamak elbette yeterli değildir.

Toplum olarak, öğretmenlere karşı olan saygı ve sevgimizi, minnet ve şükran duygularımızı, beklentilerimizi sürekli canlı tutmak, geleceğimiz adına büyük önem taşımaktadır.

Değerli Öğretmenler;

Gerek ülke düzeyinde, gerekse dünya düzeyinde cereyan eden olayları, oluşumları yakından izleyerek yapacağımız tahliller, daha güçlü ve modern bir Türkiye’nin inşasında temel unsur olacaktır.

Her türlü iç ve dış tehditlere karşı, kargaşa ve bölünmelere karşı, üniter devlet yapımızı tehdit eden düşünce akımlarına karşı birlik beraberlik aşkını, vatan-millet sevgisini genç nesillerin ruhlarına ve beyinlerine işleyecek en büyük sanatçılar elbetteki fedakar, cefakar öğretmenlerimizdir.

Atacağınız her adım, azminiz, kararlılığınız daima destek görecek, ulaştığımız ve ulaşacağımız her güzellikte, başarıda, mutlulukta sizlerin fedakarlığı takdirle minnetle anılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta yeni nesli öğretmenlere emanet eden Başöğretmen Atatürk’ü, ebediyete intikal eden, terör ve doğal afetlerde hayatını kaybeden bütün eğitimcilerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.

Emekliliğini yaşayan öğretmenlerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Yeni başlayan ve halen görev başında olan tüm öğretmenlerimize de başarılar diliyor, Öğretmenler Gününüzü kutluyorum. ”dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.