www.vizyonkenthaber.com

1 2

Kocaeli Artvin Batum Derneği Tanışma Toplantısı

Kocaeli Artvin Batum Derneği Tanışma Toplantısı
03 Mayıs 2019 - 9:09

KARBAFED bu sabah Otel Asya’da düzenlediği kahvaltı organizasyonuyla bir tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya programda KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu, Fuat Mehmet Ellibeş, Hasan Basri Başbay, Alper Yazıcı, Muharrem Gökbayrak, Zülfikar Ali Tokgöz, Cemil Gürgen ve Şaban Yamak ve çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.Başka Kalyoncu; ” Kısa adı KARBAFED olan derneğimizin isminin açılımı ‘Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu’dur’ dedi.

KURULUŞ SÜRECİ ANLATILDI

Artvin-Batum tarihi ve kuruluş süreci hakkındaki bilgilerin sinevizyon gösterisi halinde sunulduğu programda konuşma Mikail Kalyoncu; ” KARBAFED; Kocaeli Artvinliler Derneği’nin önderliğinde, Kocaeli’deki tüm kardeş Artvin derneklerinin bir araya gelişiyle kurulmuş olan bir federasyondur. Kısa adi KARBAFED olan Federasyonumuzun açılımı: Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu’dur.” şeklinde konuştu.

“TÜM DERNEKLERİMİZLE İSTİŞARE HALİNDEYİZ”

Açıklamalarına devam eden Kalyoncu; ” Bizleri KARBAFED Federasyonu’na ulaştıran yolculuk; 2015 yılında ben Kocaeli Artvinliler Derneği yönetim kurulu üyesiyken görevdeki başkanın yoğun iş trafiği sebebiyle istifasıyla başladı. Diğer yönetim kurulu üyeleri benim başkanlığa geçmemi önerdi ve 2015 yılının mayıs ayında, önce yönetim kurulu kararıyla başkanlık görevini üstlendim. Ardından 2016 yılının Ocak ayında Kocaeli Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin seçilmiş başkanı oldum. Yönetim kurulundaki arkadaşlarım ile seçimlerin ardından diğer tüm kardeş Artvin dernekleriyle istişarelere başladık.” kuruluş sürecine değindi.

“KARDEŞ DERNEKLERİMİZİ DESTEĞİNİ GÖRDÜK”

Girişimleri konusunda diğer derneklerden de destek gördüklerini belirten Kalyoncu; “Tüm kardeş derneklere tek tek gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, federasyon olmanın ihtiyaç olduğunu vurgulayarak Kocaeli Artvinliler Derneği; gerek göç zamanında gelen eski Artvinliler, gerekse yeni göç eden ve kente yerleşen Artvinliler arasında iletişim köprüsü misyonu, geçmişten günümüze kültürel ve tarihi zenginliklerin korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesi için ‘federasyon’ olgusuna gereksinim olduğunu ifade ettik. Kardeş derneklerin birçoğu, yönetimimize hak verdi ve federasyonun hayata geçmesi ve faaliyetlerine başlaması konusunda büyük katkıda bulundular.” ifadelerini kullandı.

“KADINLARA SOSYAL TESİS MÜJDESİ”

Kuruluş süreçleri ve yapacakları projeler hakkında bilgiler veren Kalyoncu; “Kentin üç büyük ilçesinde Artvin Derneği’nin olmayışının eksikliği giderilir. Karamürsel’de 9 Artvin kökenli köyün olması Karamürsel Artvinliler Derneği’nin olmazsa olmaz olduğu gerçeğiyle kurulur. Yine aynı şekilde bu 3 buçuk sene içerisinde; Başiskele ve Körfez ilçelerimizde de eksik olan Artvin Dernekleri kuruldu. 3 buçuk sene boyunca; 2019’a kadar gelen süreçte Kocaeli Artvinliler Derneği daima birlik ve beraberliği perçinleyici çok önemli etkinliklere imza attı.Ayrıca kadınların çalışabilmesi içi bir sosyal tesis projemiz var.Burada kadınlarımız
çalışma şansı elde ederek becerilerini artıracak.Dernek olarak amacımız kadınları ön planda tutmak.” diyerek projenin müjdesini verdi.

“KARBAFED’E BAĞLI 8 DERNEĞİMİZ VAR”

Kalyoncu son olarak sözlerini; “Kocaeli Artvinliler Derneği’nin en önemli hedeflerinden olan federasyon, kısa adıyla KARBAFED, tüm bu birlik ve beraberliği perçinleyici etkinlik ve istişareler doğrultusunda; 15 Mart 2019’ da 8 dernek ile birlikte genel kurulu yapılarak resmi olarak onaylandı ve kuruldu. Hem kurucu hem de seçilmiş başkanlarla Karamürsel Artvinliler Derneği, Gölcük İznik Batum Havalisi Derneği, Başiskele Artvinliler Derneği, Kocaeli Yusufeliler Derneği, İzmit Artvinliler Derneği, Kocaeli Artvinliler Derneği, Kandıra Beylerbeyi Derneği ve Körfez Artvinliler Derneği olmak üzere 8 dernek bugün Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu’nu oluşturmuştur.” şeklinde tamamladı.

“KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI’NA PLAKET”

Katılımından dolayı Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne ve basın mensuplarına teşekkür eden dernek başkanı Kalyoncu,Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan’a plaket takdim etti.

KARBAFED YÖNETİM KURULU

Mikail Kalyoncu, Fuat Mehmet Ellibeş, Hasan Basri Başbay, Alper Yazıcı, Muharrem Gökbayrak, Zülfikar Ali Tokgöz, Cemil Gürgen, Şaban Yamak.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.