www.vizyonkenthaber.com

1 2

KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
15 Aralık 2017 - 12:48

Kış mevsimi nedeniyle il genelinde sıkıntı yaşanmaması için alınacak tedbirler ve kurumlar arasında iş birliğini sağlamak amacıyla Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında Kış Tedbirleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Karamürsel Kaymakamı ve Gölcük Kaymakam Vekili Ahmet Narinoğlu, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Dilovası kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, İSU Müdür Yardımcısı Sinan Sokur, AFAD İl Müdürü Selim Tekoğul, İl Sağlık Müdürü Dr. Şenol Ergüney, İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, Ulaşım Dairesi Başkanı Ayşegül Yalçınkaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Faruk Keskin, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb. Salih Akbaş, Meteoroloji İl Müdürü Sefer kaçmaz, Kızılay Şube Başkanı Cengiz İpek, Orman ve Su İşleri Şube Müdürü İlyas Çiçek, DSİ 15.Şube Müdürü Cahit Aşkan, DSİ 15.Şube Müdür Yardımcısı Serdar Erdem katıldı.

Toplantıya katılan kurum temsilcileri, kış tedbirleri ile ilgili birimlerini ilgilendiren konularda almış oldukları tedbirleri ve yapılan çalışmalarını sunmalarının ardından Vali Aksoy yaptığı konuşmalarında; “ kış mevsimi nedeniyle il genelinde alınacak tedbirleri görüşmek üzere bir araya geldik. Bu görüşmenin amacı; ilimizde kış mevsimi şartlarında karayolları ve köy yollarında vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için alınacak tedbirler ile trafiğin düzenli olarak akışını temin etmek, herhangi bir olumsuzluk durumunda, acil müdahale gerektirecek durumlar karşısında kurumlar arasında işbirliğini sağlayarak, vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamasına engel olmaktır. Bu anlamda da kurumlar olarak hepimize görevler düşüyor. Tüm kurumların meteorolojik değerleri takip etmelerini istiyorum. Valiliğimizde kriz merkezi oluşturuyoruz, İnşallah kışı sıkıntısız geçiririz. Elbette her mevsimin değişik etkileri var. Önemli olan mevsim şartlarının günlük hayatımızı etkilemesinin önüne geçmektir. İmkanlarımız ölçüsünde her türlü tedbiri almaya çalışıyoruz. Enerji bizim en önemli konularımızdan biridir, enerji konusunda bir aksaklık yaşanmaması, çocuklarımızın güvenli bir şekilde okullarına gidebilmeleri çok önemlidir ” diyen, tüm kurumlara birimleri ile ilgili gerekli tüm tedbirleri almaları hususunda talimat verdi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.