www.vizyonkenthaber.com

1 2

KAVAZ’DAN SERT TEPKİ ‘İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR’

KAVAZ’DAN SERT TEPKİ ‘İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR’
01 Mart 2019 - 9:44

ADD izmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz, Ak Parti Bursa Büyükşehir Belediyesinin AKP’li başkanı ve yerel seçim adayı Alinur Aktaş’ın, Nâzım Hikmet’i, Uğur Mumcu’yu, Türkan Saylan’ı hedef almasına sert tepki gösterdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin AKP’li başkanı olan ve yerel seçimde yeniden aday gösterilen Alinur Aktaş, katıldığı bir organizasyonda Nâzım Hikmet, Uğur Mumcu, Türkan Saylan ve Bahriye Üçok için “Devlete ve bayrağa savaş açmış, dinle diyanetle problemi olan” ifadelerini kullanmıştı.
ADD izmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz bu ifadelere sert tepki gösterdi ve yaptığı açıklamda şu cümlelere yer verdi;

Kurtuluş savaşını verenlerle, cumhuriyeti kuranlarla, devrimleri gerçekleştiren ve onları hayatları pahasına savunanlarla, karşı devrimin saflarında yer alan gerici ve bağnaz yapıların ayrışmaları 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle daha da belirginleşmektedir.

Temeli bilim ve kültür olan Modern Türkiye Cumhuriyetinin meclisinde, bakanlıklarında, belediye başkanlıklarında ve diğer tüm kurumlarında makam sahibi olmalarına karşın KURUCU İRADEYE VE ONU SAVUNLARA KARŞI BU KADAR ALÇAKÇA SALDIRMALARI TAM BİR İRONİ OLSA GEREK.

15 Temmuz gibi gerici bir ihanetin izleri daha silinmemişken, benzer başka yapılanmaların, güç kazanmaları endişe verici bir hal almıştır.

Bu durum karşı devrim saflarında yer alan işbirlikçi, gerici örgütlenmelerinin elini daha da güçlendirmektedir. Yaklaşan seçimler bu ihanetin aktörleri durumunda olanlarının maskelerini birer birer düşürmeye yetmiştir.

Büyük Türk Ulusu, sana ihanet edenler, emperyalizmin yenilgisini hazmedemeyenlerdir, Lozan’ı hazmedemeyenlerdir, Sana ihanet edenler bilimin yerine, ortaçağ karanlığının dogmatik felsefesini dayatanlardır. Sana ihanet edenler, mollaların şeyhlerin tarikat liderlerinin seni yönetmesini isteyenlerdir. Sana İhanet edenler, bu güzel Ülkeni Afganistan’a Pakistan’a Yemen’e, Libya’ya benzetmeye çalışan işbirlikçi odaklardır. Sana ihanet edip yüce dinimizi referans göstererek seni soyanlar Yimpaş’tır, Kombassan’dır, Deniz feneridir, Jet Fadıl’dır. Sana ihanet edenler keşke Yunan galip gelseydi diyen tüm bu karanlık yapıların ve yapılanmaların akıl hocası konumundaki feslilerdir.

Büyük Türk Ulusu, ATATÜRK devrimlerini, bağımsız TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ, laik demokratik düzeni, bilimsel eğitimi ve hukukun üstünlüğünü savunanlar senin başı dik onurlu birer yurttaş olarak yaşamanı isteyenlerdir. Bunun için yaşamların Ulusunun bağımsızlığına adamış Türk devletine ve bayrağına sahip çıkmış Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet, Bahriye Üçok ve sayamayacağımız kadar pek çok devrimcinin katledilmesine zemin hazırlayanlar yukarıda sıraladığımız dinci örgütlenmelerdir.

Bunlar palazlandıkça, devleti ele geçirdikçe pervasızlıkları daha da artmaktadır. Bu seçimleri kazanmak adına, her tür karalamayı, iftira atmayı, devrimlere ve devrimcilere saldırmaları prensip haline getirmiş olabilirler ama şu unutulmamalı. HİÇ BİR KORKUYA BENZEMEZ HALKINI SATANLARIN KORKUSU.’ ifadelerini kullandı.


 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.