www.vizyonkenthaber.com

1 2

KARTEPE MANTISI YEMEĞE HAZIR MISINIZ?

KARTEPE MANTISI YEMEĞE HAZIR MISINIZ?
11 Haziran 2020 - 8:20

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, yapımı bitme noktasına gelen Kartepe Kadın Eli Üretim ve İşletme Kooperatifi (KARKAD) satış ofisinin yapımı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

 

Kocaeli’nin ilk resmi tescilli kadın kooperatifi KARKAD’ın satış ofisinin yapımı hızla devam ediyor. Kadın istihdamını ve üretime katılmasına verdiği katkılarla örnek gösterilen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, kendi talimatıyla başlattığı Kartepe Kadın Eli Üretim ve İşletme Kooperatifi (KARKAD) satış ofisinin yapımını yakından takip ederek yetkililerden bilgi aldı.

 

TURİZME VE KADIN İSTİHDAMINA KATKI

Son durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kocaeli’nin ilk kadın kooperatifi Kartepe Kadın Eli Üretim ve İşletme Kooperatifi (KARKAD)’ın satış ofisini bitiriyoruz. Bu yüreği güzel, çalışkan ve birbirinden marifetli kadınlarımız herşeyin en güzelini hak ediyor. Onların gücüne inanıyorum ve ilk günden itibaren her noktada destek sağlıyoruz. Ürettikleri organik ürünlerle ilçemizin sınırlarını aşacaklarına turizme ve insanlarımıza çok güzel hizmetler sunacaklarına gönülden inanıyorum” açıklamasında bulundu.

 

SÜRPRİZ KARTEPE MANTISI YÜKLENİYOR

Sözlerine devam eden Başkan Kocaman “Bunu açıklamak için biraz erken ama heyecanını yaşamaya başladık bile. Çok güzel kokular geliyor. KARKAD kooperatifimizde ki üretken ve başarılı kadınlarımız çok özel bir reçete ile harika lezzetli bir Kartepe Mantısı üretme hazırlığındalar. Şimdilik bu kadar yeterli, inşallah en kısa zamanda herkesin beğenisine sunmaya hazır hale gelecektir. Amacımız bu kadınlarımıza emekleri karşılığında gelir elde etmelerini sağlamak hemde Kartepe ismiyle anılan, Kartepe’ye özgü bir marka yaratarak, ününün sınırları açmasını sağlamaktadır” dedi.

 

KARKAD SATIŞ OFİSİ’NİN ÖZELLİKLERİ

Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Kartepe Kadın Eli Üretim ve İşletme Kooperatifi (KARKAD) satış ofisi Acısu Mahallesi’nde 40 metre kare kapalı, 20 metre kare açık alanda hizmet verecek. Satış ofisi içerisinde mutfak, organik ürünlerin satışının yapılacağı raflar ve ikram masaları yer alacak. Satış ofisinin arka tarafından bay-bayan-engelli wcleri bulunacak.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.