www.vizyonkenthaber.com

1 2

KARTEPE BELEDİYESİ DSİ İŞBİRLİĞİ YAPTI

KARTEPE BELEDİYESİ DSİ İŞBİRLİĞİ YAPTI
04 Ocak 2018 - 9:35

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, makamında Kocaeli DSİ 15. Şube Müdürü Cahit Aşkan ve Bursa DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk’i ağırladı. Başkan Üzülmez, ilçede ki dere yatakları hakkında bilgi verirken, DSİ tarafından yapılan yatırımlar hakkında da bilgi aldı.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kocaeli DSİ 15. Şube Müdürü Cahit Aşkan ve Bursa DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk’i makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Bursa DSİ 1. Bölge Müdürü Çelenk “Kartepe İlçesi’nde yapılan çalışmaları karşılıklı istişarede bulunmak için geldik. Çalışmaların hızlanması ve karşılıklı daha iyi hizmet edebilmek için ziyarette bulunduk” dedi.

İKİ SEL FELAKETİ OLDU

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “İstişare hızlı ve güzel sonuçlar için önemlidir. Yapılan ziyaret bizleri memnun etti. Kartepe İlçemiz de kurumunuzu ilgilendiren çok iş vardır. DSİ ve İSU tarafından önemli işler yapıldı. Burada birlikte müdahale edilmesi gereken yerler vardır. Devlet içerisinde ayrım olmaz. Son 16 yıldır ülkemize çok önemli yatırımlar yapıldı. Uyum, iletişim ve koordinasyon sayesinde halkımıza hizmet gitmektedir. İlçemizde iki defa sel felaketi yaşandı. Hamdolsun ki can kaybı yaşanmadı. Büyük oranda maddi kayıplarımız oldu” açıklamasında bulundu.

TURİZM İLÇESİYİZ

Sürekli tedirgin olduğumuz sıkıntılarımız var” diyen Başkan Üzülmez “İlçemizden geçen Samanlı Dağları onun üzerinde akarsu bulunmaktadır. İlçemiz yüksek oranda yağmur almaktadır. Bundan dolayı da korku yaşıyoruz. En büyük sıkıntı Alabalık Vadisi’nde, Suadiye Deresi’nin üst kısımları ve Arslanbey deresinden kaynaklanan sıkıntılar vardır” ifadelerini kullandı. Eşme’de Madendere Göleti ve Sulama Projesi’nin ihalesi yapıldı. Bu Eşme için çok önemlidir. İlçemiz çok turist almaktadır. Kocaeli’ye 2017 yılında gelen turistin yüzde 60, Kartepemize gelmiştir. Yabancı turistlerin önemli kısmı körfez ve arap ülkelerinden gelmektedir” şeklinde konuştu.

PROJELER HAZIR

Saydığım derelerde ıslah çalışması yapılması ile ilçemizin en önemli altyapı sorunları çözülmüş olacaktır” diyen Başkan Üzülmez “Maşukiye’de Alabalık Vadimiz var. Yaptırdığımız çalışmalar neticesinde DSİ’nin sorumluluğunda olduğunu öğrendik. Yolda çökme yaşanmaktadır. Bunun acilen çözülmesi gerekiyor. Uzuntarla’da bulunan Yeşilkent Sitesi dere yatağından kaynaklanan toprak kayması olmaktadır. Büyükşehir Belediyemiz ile proje hazırlandı. Sizlerin onaylaması gerekiyor” dedi. Bursa DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk ise “Halkı taşkından korumak DSİ’nin görevidir. Maden Deresi, Eşme Dereleri’nin ıslahlarını yaptık” şeklinde konuştu.

KARTEPE’DE YAPILAN YATIRIMLAR

Ziyarette Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, DSİ tarafından Kartepe’de Eşme, Topağaç, Liman, Maden ve Kuru Dereleri ıslahı çalışmaları devam ediyor. Yapılacak olan ıslah ile bir mahalle ve 400 dekar alan taşkından korunacak. Bu projede yüzde 70 fiziki gerçekleşme seviyesine ulaşılması, 14 Eylül 2017 tarihinde 286.000 TL’ye ihalesi gerçekleştirilen ve 300 günde tamamlanması hedeflenen “Madendere Göleti ve Sulaması Proje Yapımı” hakkında bilgi aldı. Kartepe Madendere Göleti ve Sulaması Proje Yapımı ile; Kartepe İlçesi, Eşme Beldesi köylerine ait 4 bin 780 da tarım alanı, basınçlı borulu şebeke sistemiyle sulanacak, yılda 2.364.519 TL gelir artışı elde edilecek.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.