www.vizyonkenthaber.com

1 2

KARSLILARDAN MUHTEŞEM KURTULUŞ GECESİ

KARSLILARDAN MUHTEŞEM KURTULUŞ GECESİ
30 Ekim 2018 - 3:17

Kocaeli Kars Dernekleri Platformu tarafından, Kars’ın kurtuluşunun 98’inci yılı nedeniyle Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen kutlamalar kapsamında Kocaelililer, Türk Halk Müziği sanatçısı Yudum ile unutulmaz bir gece yaşadı

Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürlüğü iş birliğiyle ilimizde faaliyet gösteren Kocaeli Kars Dernekleri Platformu, Kars’ın kurtuluşunun 98’inci yılını Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenledikleri etkinlikle kutladı. Organizatörlüğünü Ceylin Organizasyon’un düzenlediği muhteşem gecede Türk Halk Müziği Sanatçısı Yudum sahne alarak birbirinden eşsiz türkülerini hemşerileri için seslendirdi. Çiler Boylu sunumuyla gerçekleşen gecede Türk Müzik Topluluğu, Grup Troyka Halk Oyunları, Slayt ve Sunum gösterileri yer aldı. Ayrıca Türk Halk Müziği sanatçısı Aşık Maksut Koca (Feryadi) de geceye katılarak kulakların pasını sildi.

PROTOKOLDEN YOĞUN İLGİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak,AK Parti Milletvekilleri İlyas Şeker ve Cemil Yaman, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt, CHP Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, CHP Gebze Belediye Başkan Aday Adayı Recep Dursun, CHP eski İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Sevim Pekyörür, Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanı Bilal Dündar, Ceylin Organizasyon Genel Müdürü Semrel Aşçı ve 7’den 70’e çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

DERNEKLER DESTEK VERDİ

Kutlamalara destek veren Kars dernekleri şöyle; Kocaeli Karslılar Derneği, Kocaeli Serhat İlleri Derneği, Kocaeli Kars İli Derneği, Darıca Karslılar Derneği, Çayırova Serhat Karslılar Derneği, Körfez Kars- Ardahan- Iğdır Derneği, Gebze Kars- Ardahan -Iğdır Derneği, Kocaeli Sarıkamışlılar Derneği, Dilovası Kars- Ardahan-Iğdır Derneği.

BİR MİLLETİ AYAKTA TUTAN KÜLTÜRÜDÜR

Programda dernekler adına açılış konuşmasını yapan Komite Başkanı Tazebey Yaşin, “Kars’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümünü kutlamak için bir aradayız. Bu da Türk milletinin bir kültürüdür. Bir milleti ayakta tutan o milletin kültürüdür. Bizler geçmişimize sahip çıkmalıyız.  Geçmişimizi bilmezsek geleceğimizi göremeyiz. Kuruluş günlerimiz, bayramlarımız, türkülerimiz, oyunlarımız, giysilerimiz, yemeklerimiz bizim en büyük kaynaklarımızdır” ifadelerini kullandı. Ardından İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, kürsüye çıkarak Kars ilinin tarihçesini anlattı.

HUZUR VE BARIŞ İÇİNDE YAŞIYORUZ

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Kocaelimiz 81 vilayetten oluşan karma bir kültür kenti. Bizler bu kentte huzur ve barış içinde yaşıyoruz. Kars kültürünün de son derece önemli olduğunu biliyoruz. Ben bu vesileyle buradan kentimize sağladığı katkılardan dolayı Karslı hemşerilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Ardından sahneye alkışlar eşliğinde çıkan Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Yudum, Kocaelililere unutulmaz bir gece yaşattı. Türkülerini seslendiren Yudum bağlaması eşliğinde önce hüzünlendirdi, sonra coşturdu. Muhteşem gece, halaylarla son buldu.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.