www.vizyonkenthaber.com

1 2

KAMAN ‘KOCAELİ’DE TAŞ OCAĞINA MÜSADE VERMEM’

KAMAN ‘KOCAELİ’DE TAŞ OCAĞINA MÜSADE VERMEM’
15 Şubat 2019 - 10:15

Şİle ve Civarı Köyleri yardımlaşma ve Dayanışma Derneği önceki akşam Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman’ı misafir etti. Şileliler Kaman’a Şile’de kurulacak olan taş ocağını istemediklerini kaydederek konuyla ilgili bir dosya sundular ve konu ile ilgili bilgi aktardılar.

Gebze’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Şİle ve Civarı Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin önceki akşam konuğu Millet İttifakının Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman oldu. Kaman’ı ağırlayan Şileliler son günlerde Şile’de yapılması planlanan taş ocağıyla ilgili dosya sundular ve tek yeşil alan olan bölgede, nefes alamayacaklarını belirten dernek üyeleri taş ocağı istemediklerini kaydettiler.

Kocaeli, İstanbul sınırında bulunan Gebze Kargalı köyü ve Değirmençayırı mevkiinde yapılaması planlanan taş ocağı Şilelileri endişelendiriyor. Konuyla ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan Adayı Dr. Serdar Kaman’ı ağırlayan Şileliler Kaman’dan yardım istediler. Konuyla ilgili dernek başkanı Zeki Şener yaptığı açıklamada başkan adayı Serdar Kaman’ın hem doktor ve hemde iyi bir çevreci olmasından dolayı kendilerini en iyi anlayabileceklerini kaydederek konu hakkında kendisinden yardım istiyoruz diye belirtti. Şener daha sonra yaptığı açıklamada bölge tam İstanbul ile Kocaeli il sınırı bölgesi Şile Belediyesiyle gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik, Kocaeli’de de başkanımızın bize konuyla ilgili desteğini vereceğine inancımız tamdır. Bizler Gebze’de yaşayan Şileliler olarak bu taş ocağını istemiyoruz, çünkü tek yeşil alanımız ve hava aldığımız yer burası dedi. Şener ayrıca taş ocağının kurulması halinde sadece Şileyi değil tüm bölgeyi ve hatta Kocaeli’yi bile etkileyeceğinin altını da çizdi.

TAŞ OCAKLARINA KARŞIYIM

Toplantıda konuyla ilgili konuşan Büyükşehir Başkan adayı Dr. Serdar Kaman da bir tıp adamı olarak doğaya, insanlara zarar verecek her unsura karşı olduklarını belirterek, yeşil alanlarımız ranta açılmış ve taş ocaklarıyla da katlediliyor, nefes aldığımız ve geleceğimiz olan yeşil alanlara taş ocağı yapılmasına kesinlikle karşıyım, seçilmem halinde Kocaeli il sınırları içerisinde taş ocağına müsaade etmem şeklinde konuştu.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.