www.vizyonkenthaber.com

1 2

İzmit’te KUDÜS PROTESTOSU

İzmit’te KUDÜS PROTESTOSU
08 Aralık 2017 - 15:05

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki göstermek amacıyla ilimizde yaklaşık bin kişinin katılımıyla Trump protesto edildi.

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri ve Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği tarafından Sabri Yalım Parkı’nda ortak basın açıklaması gerçekleştirildi.  ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterildi.

Basın açıklamasına Gönüllü Kültür Teşekkülleri dönem sözcüsü Şahin Yaşlık, Milli Kuruluşlar Birliği dönem sözcüsü Eren Elmalı, AKP Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Sebahattin Yamak, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

KUDÜS’ÜN YOK EDİLMESİNE İZİN VERMEYİZ

Gönüllü Kültür Teşekküllüleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık yaptığı açıklamada, “ABD’nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip, bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Demokrasi ve insan hakları söylemiyle milyonlarca Müslüman’ın katledilmesine sebep olanlar, yeni bir oyun peşindeler. Bu yolla, diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinden gerçekleşmesini istemektedir. Oysa Kudüs, bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir. Kudüs’ün bu vasıflarının yok edilmesine izin vermeyiz. Kudüs’ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine asla ihanet ettirmeyeceğiz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.