www.vizyonkenthaber.com

1 2

İzmit’in kurtuluşunun 98.yıldönümü kutlandı

İzmit’in kurtuluşunun 98.yıldönümü kutlandı
28 Haziran 2019 - 10:13

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü  kapsamında düzenlenen programlar Kültür Tepesi’nde başladı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan anma etkinliğinde konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet “Aziz şehitlerimiz; vatan size minnettardır. Huzurlarınızda saygı ile eğiliyor, kanlarınız ile yazdığınız bu destanı sonsuza kadar koruyacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

Kültür Tepesi’ndeki kurtuluş etkinliklerine Başkan Hürriyet’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kurmay Deniz Albay Ali Ufuk Şerbetçi, Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci ve vatandaş katıldı.

“ATEŞLE İMTİHANIMIZIN OLDUĞU GÜN”

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Hürriyet; “Kenetlenip,  tek ses ve tek yürek olan insanımız tarih boyunca nasıl ki tüm karanlıkları aydınlığa kavuşturduysa 28 Haziran 1921 de yine üzerine düşeni yaptı ve yine destan yazdı.  Bu kutlu gün Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesinde esareti tarihin hiçbir döneminde kabul etmeyen Türk milletinin İzmit’te ateşle imtihan olduğu gündür. Bu aziz ve necip millet geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da bizi biz yapan milli ve manevi değerlerine ne pahasına olursa olsun gözünü kırpmadan sahip çıkacaktır.” şeklinde konuştu.

HEPİMİZİN ÖNCELİKLİ GÖREVİ

Başkan Hürriyet son olarak sözlerini; “Atalarımızın hiçbir etnik ya da dinsel ayrım olmadan, tek vücut halinde gözlerini bile kırpmadan ölüme koştukları destansı bir savaşın ardından kurulan Cumhuriyetimizi çağdaş ve laik bir hukuk düzeni içerisinde sonsuza dek yaşatmak hepimizin birinci görevi olmak zorundadır.” şeklinde tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA
KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.