www.vizyonkenthaber.com

1 2

İZMİT TURİZMLE KAZANACAK

İZMİT TURİZMLE KAZANACAK
04 Ekim 2017 - 12:49

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın girişimleriyle hayata geçirilen Tarih Koridoru Projesi TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile turizm tur operatörlerine tanıtıldı.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Kocaeli Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOTO Başkanı Necmi Bulut, İzmit’teki otel işletmecileri katıldı.

SİZLER BU İŞİN ERBABISINIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ‘’İzmit, bir çok medeniyete ev sahipliği yağmış bir şehir. Şehrimizde tarihi eserler konusunda hep birlikte çok ciddi bir hamle yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız da tarihi eserlere inanılmaz ilgi ve destek veren bir başkan. Verdiğimiz emeklerin bugün meyvelerini topluyoruz. Unutulmaya, yok olmaya yüz tutmuş onlarca tarihi eseri restore ederek turizme kazandırdık. Tarih Koridoru adı altında başladığımız çalışmalarımız kapsamında en büyük mücadele alanımız Akçakoca bölgesi oldu. 70’in üzerindeki tarihi eserin bu hale getirdik. Başta TÜRSAB Başkanımız olmak üzere tur operatörlerimiz ve turizmcilerimiz sizler bu işin erbabısınız. Şehrimizin yeniden gün yüzüne çıkarılan yüzünün tanıtılması için destekleriniz bizim için önemli.

Sayın valimizin bu dönemde vali olarak başımızda olmasını inanılmaz bir şans olarak görüyorum. TÜRSAB’ın yönlendirmelerine her zaman açığız. İstanbul programlarında bir gün de olsa biz de yer almak isteriz. Tarih turizmiyle olduğu kadar kongre turizmi için de cazip bir şehirde yaşıyoruz. Bu konu da destek ve önerilerinizi bekliyoruz. Sizleri şehrimizde ağırlamak bizim için ayrı bir anlam ve mutluluk taşıyor Şehrimize hoş geldiniz şeref verdiniz’’ şeklinde konuştu.

İZMİT’İN İKİ BACASI VAR

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da “ her kentte bir baca olur İzmit’te iki baca var. Biri sanayi diğeri turizm bacası. Birinci sınıf, ikinci sınıf arazilere maalesef sanayileri kurduk. Bugün bunun sıkıntısını çekiyoruz. Artık İstanbul nefes alamıyor. Sapanca, İzmit, Kandıra bizim için bir ürün. Bizim bunu değerlendirmemiz gerekiyor. Bu toprakların altında da bir hazine yatıyor.

BU KENTTE HAYAT VAR

İzmit önemli bir bölge. Bu kentte hayat var. Bunu ayakta tutacak olan seyahat acentelerimiz. Burası bir oksijen çadırı. Burası size bir el verdi, siz iki elinizi verin” şeklinde konuştu. Ulusoy’un ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, ‘’İzmit için tarihi bir gün. Kocaeli eski Kocaeli değil. Çok büyük değişim gösterdi. Turizmi geliştirmek adına yıllardır çalışmalarımız devam ediyor’’ dedi.

TURİZM POTANSİYELİ YÜKSEK BİR KENT

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy da konuşmasında şunları söyledi: “ Bugünkü toplantıyı çok önemsediğimi ifade etmek isterim. Kocaeli sanayi şehri olarak bilinen bir kent. Ancak turizm kenti olarak da çok önemli potansiyeli olduğunu biliyoruz. Tarihi ve kültürel zenginlikleri oldukça fazla olan bir kent. Kültür ve turizm potansiyelimizi daha iyi anlatmak ve buraya daha fazla turist gelmesi için çalışmamız gerekiyor.”

İzmit Belediyen Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın rehberliğinde Akçakoca Meydanı ve Kapanca Sokağı gezen heyet restorasyonu tamamlanarak kullanma açılan binaları da incelediler. Yapılan çalışmaları hayranlıkla inceleyen heyet, şehrin tarihini tekrara canlandırdığı için Başkan Doğan’a teşekkür ettiler.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.