www.vizyonkenthaber.com

1 2

İZMİT ÖZEL KONAK HASTANESİ TÜP BEBEK KLİNİĞİ YENİLENDİ

İZMİT ÖZEL KONAK HASTANESİ TÜP BEBEK KLİNİĞİ YENİLENDİ
05 Mart 2019 - 9:52

Sağlık alanında 24 yıldır marka olan ve güncel erişebilir kaliteli hizmet sunan İzmit Özel Konak Hastanesi, 2019 yılında , Türkiye’nin İLK ve TEK Sağlıkta Uluslararası Kalite Akreditasyon Belgesi olan, ‘SAS AKREDİTASYON BELGESİNİ’ almanın haklı gururunu yaşıyor. İzmit Özel Hastanesi Yenilenen Tüp Bebek Kliniği tanıtımını bugün gerçekleştirdi.

“AİLENİZİ TAMAMLAMAK İÇİN KOCAELİ’DE BİZ VARIZ”

Özel Konak Hastanesi Yenilenen Tüp Bebek Kliniğinin Basın Lansmanı bugün Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı. Op. Dr. Sn. Kazım GÜNDOĞDU ev sahipliğinde Hampton By Hilton Otelde gerçekleşti. Ayrıca Lansmana Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Sn. Kazım GÜNDOĞDUNUN yanı sıra,Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Sevgi GÜNDOĞDU, Yönetim Kurulu Üyesi Uzman Doktor Yüksel AĞCA Hastane Başhekimi Uzman Doktor Sn. Özlem BİLGİN , İdari Direktör Sn. Özlem KUYRUKLU, Tüp Bebek Birim Direktörü Op. Dr. Sn. Çağdaş ASLAN katıldı.

AMACIMIZ KALİTELİ SAĞLIKLI HİZMET SUNMAK

Basın Lansmanında ilk olarak söz alan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım GÜNDOĞDU  ‘ Sağlık dinamik bir sektördür. Baş döndürücü bir hızda teknoloji gelişmekte ve ilerlemektedir. Bizler güçlü hekim kadromuz, tıbbi ve idari personellerimiz ile teknoloji ve yenilikleri yakalayıp doğru iletişim ile hastalarımıza ulaştırmak temel prensibimiz. Hasta ve çalışan odaklı bir kurum olarak 7/24 halkımızın hizmetindeyiz.  Amacımız her kesimden insanın erişebileceği kaliteli sağlık hizmeti sunmak. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüp bebek ünitelerine başvurular giderek artmaktadır. Biz de tüp bebek kliniğimizdeki alt yapı imkanları ve yeni ekibimiz ile bunu gönül rahatlığı ile sağlayacağız. Tüm gelişmeleri dünya ile aynı hızda kliniğimize ve hastalarımıza yansıtacağız. Dünyanın en gelişmiş laboratuvarında ne yapılıyorsa Konak IVF merkezinde de onlar yapılıyor. Gündoğdu sözlerine, Türkiye’de özellikle son yıllarda bir çok çiftin tüp bebek yöntemiyle, çocuk sahibi olmaya çalıştığını, bu nedenle de çiftlerin, alanında kendini kanıtlamış uzman hekim ve hastane arayışında olduğuna dikkat çekerek devam etti.

AİLELERİN BEBEK SAHİBİ OLMA ŞANSINI ARTIRIYORUZ

Toplantıda konuşan Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem BİLGİN ise şunları söyledi:

“Bildiğiniz üzere İzmit Özel Konak Hastanesi sağlık sektöründe 1995 yılından bu yana Kocaeli halkına hizmet vermekte ve her geçen gün kabuğuna sığmayarak büyüyen ve sağlık konusundaki yatırımlarına hız kesmeden devam eden bir kuruluştur.

Kendi alanında birçok ilki gerçekleştirmiş bir hastane olarak, Kocaeli’nin SGK anlaşmalı hastaneleri içerisinde ilk bypass ameliyatının yapıldığı, ilk tüp bebek ünitesini açan hastanesiyiz. 2019 yılında da yine sağlık bakanlığı tarafından akredite olan ilk hastaneyiz. Yine tüp bebek ünitemizde çipli güvenlik sistemleri ve mikroçip yöntemi ile ailelerin bebek sahibi olma şansını artırıyoruz.”

TÜP BEBEKTE İDDİALIYIZ

Bilgin sözlerine; “128 kesit bilgisayarlı tomografi cihazımızda sanal anjiyografi  ile hastalarıma girişimsel anjiyografi işlemine alternatif sunuyoruz. Sağlıkta teknoloji hızla ilerlerken bizde ameliyathane tüp bebek ve diğer birçok bölümde yaptığımız renovasyonlar ile teknolojiyi yakalamaya çalışıyoruz.

Tüp bebek kliniğimizde infertil hastalarımızın muayene ve tetkik hazırlık sürecinden sonra, embriyo transferi, yumurta dondurma işlemleri başta olmak üzere mikroenjeksiyon, preimplantasyon genetik tarama, 24 saat embriyo gözlemi, mikroçip yöntemi gibi birçok işlem yapılabilmektedir.” şeklinde devam etti.

Uzm.Dr. Sn. BİLGİN , Kocaeli ve çevre illerden gelen binlerce hastaya, en kaliteli ve güncel sağlık hizmetini en kolay ulaşılabilir halde sunmaya çaba gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini belirterek, yeni başlayan Tüp Bebek Direktörü Op. Dr. Sn. Çağdaş ASLAN’ı tanıttı.

KLİNİĞİMİZİ SON TEKNOLOJİK CİHAZLARLA DONATTIK

Op. Dr. Çağdaş Aslan şunları söyledi; “2015 yılında Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin ilk kurulumunda, kurucu danışman hekim olarak görev aldım. Hastane yönetimi ile o dönemden beri süre gelen iyi diyaloglarımız neticesinde, Ocak 2019’da, yeniden Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde sorumlu hekim olarak göreve başladım. Doğu Marmara bölgesindeki tüp bebek alanındaki boşluğu, kalıcı olarak, doldurmak için, İzmit’e gelerek, Konak Ailesi’ne katıldık ve burdaki mevcut laboratuvar ekibini de bünyemize katarak, daha da büyüdük. Amacımız sadece İzmit’e değil, Sakarya, Bolu, Yalova, Gebze, Gölcük, Düzce, Karadeniz Ereğlisi ve İstanbul’u da kapsayan çevre il ve ilçelerin tamamına hizmet vermek ve bölgenin referans merkezi olmaktır. Ayrıca tüp bebek birimimize yurt içi tüm bölgelerden ve yurt dışından da hasta başvuruları olabilmektedir. Yola çıkış amacımıza uygun olarak tüp bebek laboratuvarımızı ve kliniğimizi son teknoloji cihazlar ile donattık ve yeniledik. Bunlara kendi bilgi ve becerilerimizi de eklediğimizde Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde, kanser hastalarında yumurta dondurma işlemleri de dahil olmak üzere, dünya çapında yapılan tüm tedavilerin yüksek başarılar ile yapılabildiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Ülkemizde her 7 çiftten biri, istemelerine rağmen, doğal yollarla bebek sahibi olamamaktadır, bu durumdaki bir çok aileye yenilikçi tedavi yaklaşımlarımızla çözüm kapısı olmayı hedefliyoruz.

Birlikte yola çıktığımız, Konak Hastanesinin ilkelerine uygun olarak, yaptığımız her işte etik değerlerimiz ve sosyal sorumluluk bilincimiz ile hareket ediyoruz. Kadın hastalıkları ve doğum alanında bölgede referans hastane konumunda olan Konak Hastanesini, tüp bebek alanında da aynı referans noktaya getirmek için geldiğimiz günden beri ekip arkadaşlarımla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki çocuk sahibi olmak isteyen hiçbir çiftimizin artık başka şehirlere gitmesine gerek yok. Çünkü “Ailenizi tamamlamak için Kocaeli’nde biz varız”.  diyerek sözlerini tamamladı.

Op. Dr. Çağdaş ASLAN  Kimdir?

1979 yılında anne ve babamın o tarihlerde görev yaptıkları Kayseri ilinde doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerimi Mersin’de tamamladım ve 2004 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldum. 2004-2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi alarak, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığımı aldım. 2010-2011 yılları arasında kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi olarak Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevimi yaptım. 2011-2014 yılları arasında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi ve Anadolu Sağlık Merkezinde çalıştım. Bu esnada Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde üremeye yardımcı tedavi yöntemleri ilgili eğitimimi ve sertifikamı aldım. 2014-2019 yılları arasında İstanbul Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezinde tüp bebek uzmanı olarak çalıştım. 2017-2019 yılları arasında bu merkezin tıbbi direktörlüğünü yürüttüm. Ocak 2019’dan beri, kuruluşunda (2015 yılı) aktif görev aldığım, İzmit Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin Sorumlu Hekimi olarak görev yapmaktayım.

Mesleğimle alakalı temel ilgi alanlarım: Ağrısız HSG, polikistik over sendromu, endoskopik cerrahi (laparaskopi, histeroskopi, robotik cerrahi), rahim şekil bozuklukları ve düzeltici cerrahileri, yumurta (oosit) dondurma, kanser tedavisi gören hastalarda tüp bebek uygulamaları ve yumurta rezervinin korunmasına yönelik tedaviler, doğal tüp bebek tedavileri, ince endometrium, tekrarlayan gebelik kayıpları, beslenme alışkanlıklarının irdelenmesi ve düzenlenmesidir.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.