www.vizyonkenthaber.com

1 2

İzmit Belediyesi Milli Servete Sahip Çıkıyor Hurda Çöp Konteynerlerini Geri Kazandırıyor

İzmit Belediyesi Milli Servete Sahip Çıkıyor  Hurda Çöp Konteynerlerini Geri Kazandırıyor
28 Aralık 2020 - 11:48

Üretim ve tasarrufu öncelik olarak belirleyen İzmit Belediyesi zarar görmüş ya da hurda olarak ayrılan çöp konteynerlerini tamir ederek sağlam hale getirdikten sonra tekrar kullanıma sunuyor.

Geri dönüşüme ve tasarrufa büyük önem veren İzmit Belediyesi, mevsim şartları ve zaman içerisinde oluşan yıpranmalar sonucu hurda olarak ayrılan çöp konteynerlerini sağlam hale getirerek tekrar kullanıma sunuyor. Kentin her bir noktasında bulunan plastik ve metal çöp konteynerlerinin bakım, onarım, boyama ve yenileme işlemlerini kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirerek tasarruf elde eden İzmit Belediyesi, aynı zamanda geri dönüşüme katkı sağlıyor.

ÇÖP KONTEYNERLERİNDEN YÜZDE 85 TASARRUF

Yenisini satın almak yerine belediyenin kendi öz kaynaklarını kullanarak konteynerleri tamiriyle yüzde 85 oranında tasarruf eden İzmit Belediyesi, tasarruf anlayışını tüm çalışmalarına entegre ediyor. Halkın taleplerine hızlıca yanıt veren İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, eskiyen parçaların yerine yeni parça montajı ve boyama işlemleri yaparak çöp konteynerlerini yenilemeyi sürdürüyor. Geri dönüştürülen konteynerleri vatandaşın kullanımına sunun İzmit Belediyesi hem çevreye hem de ekonomiye katkı sağladı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.