www.vizyonkenthaber.com

1 2

İYİ PARTİ BAŞİSKELE İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

İYİ PARTİ BAŞİSKELE İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ
14 Şubat 2019 - 9:17

Kocaeli’de, İYİ Parti Başiskele İlçe Başkanı Şaban Gencer görevinden istifa etti.

Gencer, aday belirleme sürecinde belediye başkan adayının İYİ Parti’ye verildiğini ancak Saadet Partisi’nin adayının sahada iyi çalıştığını ve bu saatten sonra çıkaracakları adayın AK Parti adayına yarayacağını düşündüklerini belirtti.

Partisinin il yönetiminin “ayrı aday çıkaralım” şeklinde ısrar ettiğini ve Usta’nın aday gösterildiğini dile getiren Gencer, şöyle konuştu:

25 Ekim 2017 Tarihinde İYİ Parti’nin Kuruluşu itibariyle kurucu ilçe başkanı olarak görev aldım. Daha sonra 16 Şubat 2018 tarihinde partimizin ilçe kongresinde SEÇİLMİŞ ilçe başkanı olarak görevime devam ettim.Erken Seçim Kararından sonra 24 Haziran 2018 genel seçiminde de partimizde ve görevimizin başındaydım.Partimiz Türkiye genelinde %10 oy alırken %10,7 oy alarak Ak Partinin kalesi olarak bilinen bölgede partimizle çeşitli baskı ve tehtidlere rağmen temsil ettik.

Daha sonra genel başkanımızın süreci ile birlikte partimizin olağan üstü genel kurul sonrası tüm il ve ilçe teşkilatları olarak genel merkezin talebi doğrultusunda istifa ettik.

Olağanüstü kongre sonrası Atanan yeni il başkanımız ŞAMBAZ YILDIZ’ın göreve gelmesinden sonra ilçe başkanı olarak tekrar görev aldım ve yeni yönetimimizi oluşturarak  görevimize devam ettik. 

Bu Süreçten Sonra hemen yerel seçimler gündeme gelmiş ve bu tarih itibariyle yerel seçimlerle ilgili çalışmaya başladık.Ancak bu çalışmalarımızı il teşkilatımızın bilgisi dahilinde ve teşkilat adabı içinde alt üst ilişkilerine dikkat ederek yürüttük. Bir Aday adayı çalışmamızı aday adayı çalışmamızı il teşkilatımızın onayını alarak İYİ PARTİ ve CHP’nin ilçemizdeki ittfak kararının genel merkezimizde onaylanmasına kadar bekledikBu Süreç yaklaşık 2,5 Ay Sürdü. 

Bu Arada Saadet Partisi  adayını belirleyerek ilçemizdeki çalışmalarını yürüttü ve bu zaman zarfında da bölgede oldukça iyi bir konum yakaladı.

İttifak Kararı İlçemiz’e verildiği açıklandı ve aday adayımız sağlık problemlerinden dolayı aday olamayacağını bildirdi.

Bu gelişmeyi il teşkilatmızla seçim bölgesinde ki durumumuzu ve diğer adayların çalışmalarını İL Teşkilatımız ile değerlendirdik.

Bir yandan A planı olarak yeni aday adayı çalışmamızı devam ettirdik ve bu noktada teklif getirdiğimiz arkadaşlarımızın sahada Ak Parti ve Karşısında Saadet partisi adayının yarışır durumda gözüktüğü , daha sonrasında görüşülen yeni aday adaylarının süreç için geç kalındığını ve bu durumda çıkarılacak adayın ancak muhalefetin oyunu böleceğini ve AKP’nin kazanmasını sağlayacağınıgerekçe göstererek aday olmayacaklarını bize bildirdiler.

Bu Durumu partimizin yönetimi ve Parti üyelerimiz, Parti Yönetimimiz ile değerlendirdik ve il Teşkilatımız ile paylaşarak B Planı olarak İL Teşkilatının Bilgisi dahilinde Saadet Partisi – İYİ Parti ve CHP ile İttifak görüşmelerine başladık ve bu görüşmelerde iyi bir noktaya geldi ve seçim bölgemizdeki halktan da büyük bir teveccüh gördü.

Görüşmelerde Saadet Partisi – İYİ PARTİ ve CHP’nin eşit şartlarda yönetiminde ortak olacakları bir formülle prensipte anlaşıldı.

Bu Gelişmeyi İL Teşkilatımız ile paylaştık

İL Teşkilatımız bundan sonraki sürecin il başkanlığınca devam edeceğini söyleyerek bizim belirtmememizin gerektiğini söylerek bu görüşmeler İL Başkanlıkları ve Genel Merkez yöneticileri arasında görüşüldüğünü İL Teşkilatımız ile yaptığımız görüşmeler ile öğrendik.

Ancak geldiğimiz bu nokta itibariyle iller arasındaki görüşmelerde Başiskeleye verilen desteğe karşılık diğer ilçelerden ferakat edilmesi gerektiğini ve Saadet Partisi İYİ PARTİ Lehine Kandıra adayının geri çektiğiniancak aynı şekilde İYİ Parti Lehine Çayırovadan da çekilmesini talep ettiklerini ve Saadet Partisinin bu ilçede adayınıı çekemeyeceklerini öğrendim.

Bu aşamadan sonra Başiskele Halkı nezdinde sağlanan bu ittifakın başka ilçelerdeki pazarlıklardan dolayı beklediğini ve bu sorunların bir an önce çözülmesini bekledik.İl Görüşmeleri 10.02.2019 a kadar sürdü ve süreç için çok geç kalındı.

Bu sürecin içerisinde İL Teşkilatımız Bizim irademizi yok sayarak İlçe Teşkilatımız adına aday çıkartmıştır.

Bu gelişmeden sonra ilçemizde çıkarılan adayın AKP’nin Lehine yarar sağlayacağını görüyor ve inanıyoruz.

Bu Gelişmenin bölge halkının beklentisi ile uygun olmadığını düşünüyoruz.

Bu Gelişmelerden sonra adayın açıklandığından itibaren yaşanan gelişmeler adayımız ile AKP’nin süreçle ilgili geliştirdiği ilişkiler takip edildiğinde partimizin aday açıklamasındaki endişelerimiz açıkça görünmektedir ve Başiskele haklıda bu ilişkileri yakından takip etmektedir.

Bu Süreç Sonunda il Teşkilatımızla düştüğümüz bu görüş ayrılığı nedeni ile partimizin önünü açmak için ilçe başkanlığı görevinden ben ye yönetimim istifa ediyoruz.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.