www.vizyonkenthaber.com

1 2

İSU: 32 proje gerçekleştirdik

İSU: 32 proje gerçekleştirdik
18 Mayıs 2019 - 10:32

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün 2019 yılı 1. Olağan Genel Kurulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın Başkanlığı’nda İzmit Leyla Atakan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 2018 yılı Faaliyet Raporunun onaylandığı Genel Kurulda sunum yapan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, 2018 yılında yaptıkları 52 adet projeden 32 adedini tamamladıklarını, kurum imkanları ve ihaleler ile birlikte 368 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.

KAYIP KAÇAK YÜZDE 30,8

Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.Genel Müdür Ali Sağlık, Genel Kurulda 2018 yılı faaliyetlerini değerlendiren bir sunum yaptı. Kocaeli’de 8934 km içme suyu, 5675 km kanalizasyon ve 597 km yağmursuyu hattı ile birlikte 22 adet atık su arıtma tesisi ve 13 adet içme suyu arıtma tesisi işlettiklerini aktaran Genel Müdür Sağlık, 2018 yılında 163,6 milyon m3 su temin ettiklerini ve 111,8 milyon m3 su tahakkuk ettiklerini ifade ederek, “2005 yılında yüzde 72 olan İçme suyunda kayıp kaçak oranımız yaptığımız altyapı yatırımlar ve teknolojik uygulamalar ile yüzde 30,8 oranına düşürdük.”dedi.

“SU SIKINTISI YOK”

2018 yılı gelir bütçesinin yüzde 100, gider bütçe gerçekleşmesinin de yüzde 97 oranında olduğunu aktaran İSU Genel Müdürü Sağlık, baraj ve göletler,su kaynakları ve kuyular ile birlikte 245 milyon m3 su kaynakları olduğunu, inşaatı devam eden Sakarya Ballıkayalar ve Karamürsel İhsaniye Barajları’nın devreye girmesi ile birlikte toplam su kapasitesinin 355 milyon m3 olacağını kaydetti. Barajlar ve Sapanca gölü’nün su durumu ile ilgili verileri paylaşan Genel Müdür Ali Sağlık, suyun kalitesinin korunması için de ayda 360 noktadan 1000 ayrı numune alınarak analizlerinin yapıldığını ifade etti.

“MUSLUK SUYUNU HERKES RAHATLIKLA İÇEBİLİR”

Son günlerde iletişim kanallarında yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını aktaran Genel Müdür,”Kurum olarak suyumuzun korunmasını çok titiz çalışmalarla yürütüyoruz. 2018 yılında suyumuzun yapılan analizlerinin sonucunda yüzde 99,9 uygunluk ile gerçekleştirdik. Son bir haftadır sosyal medyada suda bakteri olduğu ile ilgili olarak mesajlar yer aldı. Kaynağına ulaşamadık ancak aynı mesajın İstanbul, Ankara, Mersin, Denizli gibi illerde de dolaştığın tespit etti. Bunun da su paketlemesi yapan ve ticari kaygılardan üretildiğini tahmin ediyoruz. Bu konuda abonelerimiz müsterih olsun; suyumuz sürekli kontrol edilmekte, herhangi bir bakteri ve zararlı bir şey bulunmamaktadır. Ayrıca, SCADA Merkezimiz ile içmesuyu depoları, arıtma tesisleri ile arıtma terfi merkezlerimiz olmak üzere 314 ayrı noktadan online olarak denetimini yaparak kontrol altında bulunduruyoruz.Gönül rahatlığı ile musluklardan akan suyumuzu içebilir ve kullanabilirler.” şeklinde konuştu.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.