www.vizyonkenthaber.com

1 2

İSMAİL BARAN 5 YILINI ÖZETLEDİ

İSMAİL BARAN 5 YILINI ÖZETLEDİ
02 Mart 2019 - 15:07

Yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmeyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, görev süresi olan 5 yılda yaptığı projeleri anlattı. Programda söz alan Başkan Baran, “Körfez; Kampüsü’ne kavuştu, Kalesi’ne kavuştu, spor akademilerine kavuştu. Körfez, dönemimizde olduğu gibi, bundan sonra ki süreçte de ilkleri yaşayan bir ilçe olacak” dedi.

YOĞUN KATILIM

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmeyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran görev süresi olan 5 yılını anlatmak üzere program düzenledi. Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Cumhur İttifakı Körfez Belediye Başkan adayı Şener Söğüt, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, belediye meclis üyeliği adayları, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katılım gösterdi. Programda Başkan Baran, 5 yıl boyunca Körfez’de yapılan hizmetleri anlattı. Baran’ın çok sayıda davetliyle bir araya geldiği program adeta veda niteliğinde oldu.

ÇOK GÜÇLÜ HİZMETLER YAPILDI

Toplantıda ilk olarak söz alan Cumhur İttifakı Körfez Belediye Başkan adayı Şener Söğüt, “Körfez Belediye Başkanımız görevi aldığından bugüne kadar 5 yıl boyunca, gece gündüz çok önemli işlere imza attı. Yine ondan önceki başkanımız Yunus Pehlivan da çok güzel çalışmalar yaptı. Bu kentte taş taş üstüne koyan herkesten Allah razı olsun. AK Parti döneminde çok güçlü hizmetler yapıldı. Ülkemiz güçlendi. Bütün bunlar yerelde ve genelde halkımıza hizmet olarak döndü” ifadelerini kullandı.

6 MART’TA ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILI ANLATACAĞIM

Konuşmasının devamında Söğüt, “Ülkemiz çok hızlı bir şekilde yerel seçimlere gidiyor. Bizler Cumhur İttifakı olarak kalan 28 günü çok verimli bir şekilde değerlendirerek; İsmail Baran başkanımızın bıraktığı bayrağı çok daha yukarılara çıkaracağız. Bu bir yerel seçim. Biz sadece başkanlarımızı, meclis üyelerimizi, muhtarlarımızı seçmeyeceğiz, bir şeye daha karar vereceğiz. 16 yıldır istikrar sürsün anlayışı vardı. Ben inanıyorum ki ülkemiz asla ve asla belirsizliğe taviz vermeyecektir. İnşallah 6 Mart’ta bizlerde önümüzdeki 5 yıl neler yapacağız onları anlatacağım” şeklinde konuştu.

AK PARTİ MEDENİYETİN TEMSİLCİSİ

Söğüt’ün ardından kürsüye çıkan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “Sevdası Türkiye olan partiyiz biz. AK Parti yalnız bir parti değildir. AK Parti medeniyetimizin temsilcisidir. Bu ülkenin çocukları ve kadınları daha güzel yaşasın diye siyaset yapıyoruz. Derdimiz davamız makam olsaydı; 5 yıldır Körfez’de gecesini gündüzüne katan İsmail Baran aday olmadığı için aramızda olmazdı. AK Parti öncesinde küçük bir viyadük açıldığında Cumhurbaşkanları açılışa geliyordu. 30 yıldır bitmeyen Bolu tüneli vardı” diye belirtti.

TUTMADIĞIMIZ SÖZÜMÜZ OLMADI

Yaman’ın ardından kürsüye çıkan ve 5 yılda yapılan 500 milyon liralık yatırımları anlatan Baran, “Göreve geldiğimiz gün üzerinden tam 5 yıl geçti. Körfez’de İnsan odaklı hizmet anlayışıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Her yıl ‘hesap veren bir belediye’ olarak sizlerin karşısına geçeceğimizi ve hesap vereceğimizi söyledik. Sözümüzü de tuttuk. Hayata geçirdiğimiz projeler sadece benim ve ekibimin değil, aziz milletimizin başarısıdır. Körfez Kampüsüne kavuşacak, kalesine kavuşacak, eğitimde marka kent olacak dedik. Çok şükür geldiğimiz noktada tutmadığımız bir sözümüz olmadı” ifadelerini kullandı.

SANDIKLARDAN ZAFERLE ÇIKACAK

Konuşmasının devamında Baran, “31 Mart 2019 tarihinde yerel seçimlerin yapılmasından sonra hizmet bayrağını, yol arkadaşımız Şener kardeşimize devredeceğiz. Bu bir hizmet yarışı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kimi hangi göreve layık görürse, o kardeşimizin arkasından yürümek bizim için şereftir, onurdur. Ben inanıyorum ki; Cumhur İttifakı Körfez’de sandıklardan zaferle çıkacak. Körfez Belediye Başkan Adayımız Şener Söğüt’e çıkmış olduğu bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Allah mahcup etmesin” diye belirtti.

350 MİLYON LİRALIK FAZLADAN PROJE

“Kıymetli yol arkadaşlarımızla birlikte, gece gündüz demeden aşk ile çalıştık” diyen Baran, “5 yıllık görev süremizi tamamladığımız bu dönemde Körfez’de 500 milyon liralık hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Beyannamede yer alan projelerin yüzde 90’ını tamamladık. Yüzde 10’luk kısım ise diğer kurumlarla birlikte yürüttüğümüz çalışmalar. Fakat beyannamede 150 milyon liralık yatırım sözümüz yer almasına rağmen, 350 milyon liralık fazladan yatırımı Körfez’e kazandırdık” diye konuştu.

EĞİTİME YAPILAN YATIRIMLAR

Körfez’de eğitimle ilgili yapılan çalışmalardan bahseden Baran, “Körfezi ‘sanayi ve liman kenti’ dışında ilim kenti yapma noktasında da önemli çalışmalar yürüttük. Bu kapsamda sadece son 3 yılda 30 milyon liraya yakın destek verdik. 5. sınıf öğrencilerine 5 yılda 13 bin 700 adet bisiklet dağıttık.  Ayrıca Türkiye’de öğrencilere eğitime katkı payı veren tek belediyeyiz. Bu yıl da, 3 bin öğrencimize geri ödemesiz burs yardımında bulunarak, destek sağladık. 5 yılda toplam 15 bin 460 öğrencimize ve 11 milyon 760 bin TL eğitim yardımında bulunduk. Beni en çok mutlu eden projemiz de bu oldu” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ BİR NOKTA

Sözlerinin devamında Baran, “Eski belediye binasının yerine inşa ettiğimiz ve 4 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü ‘Körfez Kampüsü’nü tamamladık. Bu yıl 2 bin 500 öğrenci eğitim görmeye başladı. Öğrencilerimiz hazırlık sınıfı kapsamında eğitime başladılar. Yılların hayali olan Körfez Kampüsümüzü 35 milyon liralık yatırımla hayata geçirdik. Körfez ilçemiz, 2023 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken, ilim kenti olma yolunda da önemli bir noktaya geldi” diye belirtti.

KÖRFEZ’İ TARİHİYLE ÖN PLANA ÇIKARDIK

Konuşmasının devamında Baran, “Türkiye’nin en büyük sanayi ilçesi olan Körfez’i tarihiyle de ön plana çıkardık. Göreve gelir gelmez; Hereke Kalesi, Kutluca Telgrafhanesi, Abdulaziz’in Av Köşkü, Taşköprü gibi birçok projeyi restore ederek tekrar Körfez’e kazandırma adına çalışma başlattık. Hereke Kalesi’nde çalışmaların yüzde 90’ı tamamlanırken, Taşköprü’de restorasyon çalışmaları tamamen bitti. Ayrıca değerli zatlara ait türbeleri de akım-onarımını yaparak, halkımızın hizmetine açtık” diye konuştu.

YAŞLILARI UNUTMADIK

“‘Sosyal belediyecilik’ anlayışıyla hayata geçirdiğimiz ‘Hoş Geldin Bebek projesi’ ve ‘Hayırlı Tezkereler’ projesi dışında ilçemizdeki yaşlıları da unutmadık” diyen Baran, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz ‘Hoş Geldin Bebek’ ekibimiz, yeni doğum yapan annelerin ve ailelerin evlerine konuk oldu. Ayrıca ilçedeki yaşlılara yönelik yapılan ziyaretlerimizde eksikliklerini giderdik, hal-hatırlarını sorduk. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen ‘Hayırlı Tezkereler’ projesi ile de askere gidecek genç kardeşlerimize de çeşitli hediyeler takdim ettik” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Konuşmasının devamında Baran, “Körfez’in vizyon projesi olan Sarnıç Han iş merkezi yüzde 95 oranında tamamlandı. Çevre düzenlemelerinin bitmesiyle birlikte hizmete açılacak. İlimtepe Kültür Merkezi’nin inşaatı ise tüm hızıyla devam ediyor. Körfez’in geleceği konumundaki İlimtepe’de iki duble yol çalışması aralıksız sürüyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.