www.vizyonkenthaber.com

1 2

İŞÇİLER ISINMAK İSTERKEN YANDI!

İŞÇİLER ISINMAK İSTERKEN  YANDI!
27 Şubat 2019 - 11:21

İzmit’te çalıştıkları inşaatta ısınmak isteyen 2 işçi, ateş yaktıkları boya kovasındaki alevlerin parlaması sonucunda yaralandı. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan işçiler, hastaneye kaldırıldı. 

Olay, İzmit ilçesi Yenidoğan Mahallesi Güney Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, cadde üzerinde bulunan bir inşaatta çalışan Yasin Ç. ve Muhammet Samet Y. isimli işçiler ısınmak için ateş yakmak istediler. Etraftan topladıkları karton ve odunları kullanılmış bir boya kutusuna dolduran işçiler, çakmakla karton parçalarını tutuşturmak istedi. Boya kutusunda kurumuş halde olan tinerli boya, işçilerin yaktığı alevle birden parladı. 

YARDIMA ARKADAŞLARI KOŞTU
Parlayan alevler, Yasin Ç. ve Muhammet Samet Y.’nin kıyafetlerine sıçradı. İşçilerin yandığını gören diğer işçiler Yasin Ç. ve Muhammet Samet Y.‘nın yardımına koşarak alevleri söndürdü. Yaşanan olay sonrasında Yasin Ç.’nin yüzü ve vücudunun büyük kısmında, Muhammet Samet Y.’nin ise elinde yanık oluştu. 

İNCELEME BAŞLATILDI

Yasin Ç. ve Muhammet Samet Y.’nin arkadaşları durumu 112 Acil yardım ekiplerine bildirdi. Kısa süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi ambulansta yapılan yaralılardan durumu ağır olan Yasin Ç., Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesine, Muhammet Samet Y. ise İzmit SEKA Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı işçiler kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınırken polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.