www.vizyonkenthaber.com

1 2

İnanın adamlar halen ben ne dersem o diyor. At izi it izine karıştı. Hal böyle iken tabi doğal olarak kişilerin ümitleri bitiyor.

İnanın adamlar halen ben ne dersem o diyor. At izi it izine karıştı. Hal böyle iken tabi doğal olarak kişilerin ümitleri bitiyor.
30 Eylül 2017 - 20:24

İnanın adamlar halen ben ne dersem o diyor. At izi it izine karıştı. Hal böyle iken tabi doğal olarak kişilerin ümitleri bitiyor, bitince kendini bırakıyor, bırakınca sonuna razı geliyor. İşte Körfez Belediye başkanımız Sayın İsmail Baran da bu halde.

Kendisini çok iyi tanıyan, geçmişteki siyasi duruşunu, iş hayatını, eski dostlarıyla alakalı diyalogları, her şeyi iyi analiz edebilecek birisiyim. Sayın başkanım sizde iyi biliyorsunuz ki birkaç kez uyardım, lakin değişen hiç bir şey yok!

MESELAAA;

İş yerinizi batırdığınız halde (herkesin başına gelebilecek bir durum olduğu için) halk sizi yine severdi. Siz dürüst bir siyasetçi, dürüst bir insan olarak parmakla gösterilen biriydiniz. O zamanlar bugün kenarınızdaki, etrafınızdaki, yamacınızdaki hiç kimse yanınızda yoktu. Bugün ise çıkar ve menfaatleri için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Mesela dedik ya örneğin bir esnafa iki yıl önce babanızın: ‘’ Benim oğlu mu benim en yakınlarım bitirecek ‘’ demesi çokta yanlış değildi bence. Geçtiğimiz günler de size, Ağadere caddesinde bir esnaf aynı konuyu açıp haklı ve istemeyerek, üzülerek söylemedi mi?

MESELAAA;

Hatırlayın konu ile alakalı sizi manşet yapmıştım. Körfez Belediyesi sosyal tesislerin de’’ Makbuz olmadığı için hırsızlık tabi ki olur ‘’ diye röportaj vererek helal olsun doğrusu ne ise onu ifade etmiştiniz. Bazen çalmak yerine aldatmak ta bir haksızlık ve hırsızlıktır. Mesela dedik ya kulağıma geldi. Tütünçiftlik sahilde kaç tane kafe açıldı. Neden açıldı? Bu kafeler kimin? Belediye tesislerini kiraya verdikten sonra kafelerin çoğalmış olması da oldukça manidar .. olmadı İsmail abi olmadı..

Allah aşkına bir gün yenge, siz ve ben bu konuları mağazanızda konuşuyorduk. Yengemin gözünden yaş gelerek ali oğlum haklısın Allah benim eşimi bu hallere koymasın İnşallah diyerek dua etmemiş miydi? Bu yazdıklarımın senin için bir anlamı kalmadığını biliyorum. Çünkü gözünü hırs bürüyen kişiler senin bu dünyanı da öbür dünyanı da unutturmuşlar.

 

MESELAAA;

Her zaman söylerdin, spordan anlamam diye. Haklı olduğun tek söylemin bu. Sporla alakalı dibinde ne kadar kişi varsa çağırıp adını ‘’ Sporun başkenti Körfez ‘’ Diyenlere sor harbiden öyle mi diye. Yine sana aynı şeyi söylerler ise şunları sor. Basına miniklerimiz le alakalı abartılı rakam mı veriyorsunuz, örnek 1000 kişi ise 3000 diyerek beni de mi gaza getirdiniz? Sporun başkenti isek ilçe dışında kendi kendimize gelin güvey olmamızın haricinde başarımız var mı? Cevap verirken gözlerinin içine bak gerçeği gör artık ! Kalplerinden geçenleri ben biliyorum zaten, zamanında bu çakallarla çok konuştuk. Güreş takımı kurduk  sonuç nedir diye sor. Güreşin başında kim vardı bu işin başına getirdiğiniz kişi hayatında minder görmüş müydü diye sor. Körfezimizin, Kocaeli’mizin hem de bizim evladımız olan, İkinci ligde olan bir takımımız var iken, alternatif takım kurup bocalamanın ne anlamı vardı diye sor. Anlaşılan burası biraz uzun olacak İsmail abi.. Aklıma gelmiş iken mesela dedik ya konu ile alakalı sizinle konuştuk. Abi sen konuşurken ne yalan söyleyeyim üzüldüm, kahroldum. İsmail abi bu olamaz dedim. Baştan ifade edeyim Erhan Yılmaz benin babamın oğlu değil, senin kadar da bana yakın değil. Ben işin adalet tarafındayım. Birkaç soru; Erhan Yılmaz’ı sana kim getirdi? Spor kulübünü almasına ve sahil belediye tesislerini vermen için kimler devredeydi? İşte bu kişilerin kulüple alakalı planları tutmayınca kötülemeye, horlamaya başladılar.  Bunlar yaşanırken sahili kiralayan ve kulübü alır iken zaten Erhan Yılmaz şirket değil miydi? O süreç te birçok destek sözü verir iken Erhan Yılmaz dernek miydi? Bu şirket ve bu arkadaşlara şahsım ve Körfezliler adına teşekkür ediyorum. Hani dibinde ki yalakalar, çakallar istedikleri gibi seni yönlendirip ve gözlerinizi gerçeklere kapattıkları için!.. Bari bu gençleri yüz üstü bırakmadıkları için biz teşekkür edelim. Bir açıdan da Allah onların tuzaklarına onları düşürdü, Erhan Yılmaz gibi koca yürekli 20 tane adam gibi adam sizin yaptığınız hatayı telafi etme adına çırpınıyorlar. Ben olsam inan ki bu koca yüreklilere teşekkür eder nerede kalmıştık arkadaşlar derim. İşte o zaman etrafında yalaka, çakal değil seni bir zırh gibi etrafında duranlar yüz üstü bırakmaz. Ben kefilim ve demiştim size. İsmail abi benim kanıma dokunurken sen nasıl bu kadar duyar sızsın ? O kulüpte 20 tane de halis muhlis Körfezin evladı, senin evlatların ikinci ligde çırpınıyor, biz bu ligde bu yıl kalacağız diye. Düşünsene senin için, Körfez için, Körfez halkı için. Abi sen hep derdin bana; Özür dilemek, yanlıştan dönmek, zararın yarısından dönmek en büyük erdemliktir diye.. İsmail abi O kulüp senin. O çocuklar senin. Abi sen neredesin? Onlar istemiyor mu zannediyorsun seni protokolde görmek? Seninle birlikte çay içmek.. Onlar şımartılmayı, desteğini, yüreğini, sevgini istiyor.

Bir gün gözlerini, Kulaklarını tüm çakallara kapat. Al telefonu eline Erhan Yılmaz isminin üzerine bas çağır. Çabuk buraya gel de. Onun da fikrini alarak ne yapabiliriz de. Açıkça söylüyorum maddi manevi otur konuş. Aslanlar gibi bu kulüp senin olabilir ama gençler bizim, mücadele bizim, o zaman siz biziz, Biz siziz de, Sen aslan olursan o kulübün 20 tane yönetimi, Teknik heyeti, Futbolcusu ve onların aileleri yani 30 bin kişi senin için kaplan olur emin ol. Beni bilirsin İsmail abi anlamadan, dinlemeden yaşamadan aktarmam.

Son sözüm Aç kollarını sana gelsinler, mutlu olsunlar. Sana kucaklamak.. sana başarmak yakışır.

Sana Ali Çınar’ında fikirleri lazım değil,

Ali Çınar ’ada sus de……

Gerisini sen tamamla………………………………………

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.