www.vizyonkenthaber.com

1 2

İLK TOPLU İFTAR AYAZMADA YAPILDI

İLK TOPLU İFTAR AYAZMADA YAPILDI
23 Mayıs 2018 - 11:01

İzmit Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen mahalle iftarlarında binlerce kişi birlikte iftar açmanın heyecanını yaşıyor.

İzmit Belediyesi tarafından bu Ramazan’da 15 ayrı yerde düzenlenecek olan ilk toplu iftar etkinliği Ayazma’da gerçekleşti. Kapalı pazar alanında binlerce kişiyi aynı sofra etrafından buluşturan  İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğindeki iftara  AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, mahalle muhtarları Selami Şener de katıldı.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftarda vatandaşlar komşularıyla birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadılar. İftar önce masaları tek tek dolaşan Başkan Doğan, vatandaşlara hayırlı Ramazanlar diledi.

24 HAZİRANDAN SONRA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK

Birlik ve beraberlik dualarıyla açılan oruçların ardından konuşan Başkan Doğan “sizinle aynı sofrada oruç açmaktan onur duydum. Dünyanın başka bölgelerinde Afrika, Irak, Suriye, Arakan’da bu huzuru bulamayanlar, annesiyle, babasıyla iftar yapamayanlar var. Bu halemize şükredeceğiz.” dedi.  Ülkemizin dünden daha iyi, yarın daha da iyi olacağına dikkat çeken Doğan  “15 yıl öncesine kadar  IMF kapılarında borç batağındaki Türkiye, işçilerine maaş veremeyen belediyeler yok artık. Eskiden hastanelerimizde bir tansiyon aletini bulamazdık. Ameliyat kuyrukları, ilaç kuyrukları, bıçak parası günleri arttık geride kaldı. Türkiye’miz, İzmit’imiz, mahallelerimiz daha iyi. 24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri sonrası liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bu istikrar ve ilerleme çok daha güzel olacak.

BU BİRLİĞİ SÜRDÜRECEĞİZ

Önümüzdeki süreçlerde Türkiye’nin güçlü olmasını istemeyen Türkiye düşmanlarına, ABD’ye, Almanya’ya, Avrupa’ya, Fransa’ya dikkat edin. Onlar kimi istemiyorsa biliniz ki onlar Türkiye’nin iyiliğini istemiyorlardır. Recep Tayyip Erdoğan’ı, AK Parti’yi istemiyorlar çünkü Türkiye’nin daha güçlü olmasını istemiyorlar. Türkiye düşmanlarının inadına bu güzel birliği beraberliği sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

BU ÜLKENİN MİLLETİ OLMAK ONUR

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da yaptığı konuşmada “Türkiye bizim sevdamız. Hemen yan tarafımızda Suriye ve Irak’ta kan ve gözyaşı var. İyiki Türkiye var. 4.5 milyon mülteciyi misafir ediyor. dünyaya mazlumlara en fazla yardım eden ülke Türkiye’dir. Mazlumlara en fazla yardım eden ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Böyle bir milletin evladı olmak büyük bir onurdur. Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

İzmit Belediyesi’nin bundan sonraki toplu iftarları 23 Mayıs Çarşamba günü Yenişehir Mahallesi Cihan Hastanesi önü, 24 Mayıs’ta Yenidoğan-Serdar Pazar yolunda, 25 Mayıs’ta Doğu Kışla’da, 26 Mayıs’ta Şahinler’de, 28 Mayıs’ta Akmeşe’de, 30 Mayıs’ta Bekirdere’de, 31 Mayıs’ta Tepeköy Kültür Merkezi önünde, 2 Haziran’da Akpınar TOKİ Konutlarında, 4 Haziran’da Gültepe Pazar Yolu’nda, 6 Haziran’da Kuruçeşme’de, 7 Haziran’da Tavşantepe Mahalle Konağı önünde, 9 Haziran’da Alikahya’da, 12 Haziran’da Körfez-Sanayi mahallelerinde ve 13 Haziran’da da Belsa önünde gerçekleştirilecek.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.