www.vizyonkenthaber.com

1 2

“İlimtepe Kooperatifi Artık Gündemi Meşgul Etmeyecek”!

“İlimtepe Kooperatifi Artık Gündemi Meşgul Etmeyecek”!
14 Haziran 2020 - 10:02

Körfez Belediyesi CHP Meclis Üyesi Erkan UYGUN 28.05.2019 tarihinde gerçekleşen  İlimtepe Konut Yapı Kooperatifi Genel Kurulu toplantısını bir yıl sonra gündeme getirerek  bir takım sorular yöneltti. Sosyal medya hesabından İlimtepe Kooperatifi ile ilgi sorular yönelten Uygun’a cevabı, Körfez Belediyesi’ni temsilen İlimtepe Kooperatifine başkanlık yapan İbrahim Çırpan verdi.

 

“İlimtepe Kooperatifi Artık Gündemi Meşgul Etmeyecek”

Yıllardır Körfez gündemini meşgul eden İlimtepe Kooperatifini en kısa sürede sonlandıracaklarını yaptığı açıklamada belirten, İlimtepe Yapı Kooperatifi Başkanı İbrahim Çırpan “1999 yılında kurulan ve 20 yıllık faaliyet süresi dolan kooperatifin yasal zorunluluktan dolayı süresi 25 yıla çıkarılmış, aynı genel kurulda yönetim ve denetim kurulu sayıları ve aldıkları ücretler de düşürülmüştür.”

29.01.2020 Tarihinde Tasfiye Kararı Alındı

Göreve geldikten 6 ay gibi kısa bir sürede yıllardır çözülemeyen tüm sorunları çözdüklerini, tasfiye süresinin başlatılması ve tasfiye kararının alınması için yoğun bir çalışma yaptıklarını belirten Çırpan “Göreve geldiğimizde dairesini teslim almayan üyelerimiz vardı. Aradaki ihtilafları giderdik ve dairelerini teslim ettik. Kooperatifin tek bir davası, eski müteahhit ve proje müellifleri arasında oluşan bir davanın mahkemesi pandemiden dolayı ileriki bir tarihe ertelendi. Üç ay içerisinde son bulmasını umuyorum.”

Söz Verdiğimiz Gibi Kooperatifi Lağvedeceğiz

Yasal sürecin tamamlanması beklenirken eski yönetim kurulu üyesinin yeni bir dava açtığını belirten Çırpan “Kooperatifte uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği yapan bir arkadaşın eşine ait daire Çeçen vatandaşlara kiraya verilmiş. Bu kirayı kooperatifin ödemesini istedi. Olumsuz cevap alması durumunda kooperatife dava açtı. Mahkemelerimiz bitmesi ve kanuni sürenin dolması ile birlikte hemen İlimtepe Konut Yapı Kooperatifini lağvedeceğiz

Aynı Ücret İle Avukat Çalıştırıyoruz

Avukat çalıştırma ile ilgili soruya da cevap veren Çırpan “Kooperatif olarak bir avukat ile çalışma zorunluluğumuz var. Kooperatifin eski avukatı sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etti. Bizde bu durumda yeni bir avukat ile anlaştık. Eski avukat ne kadar ücret alıyor ise, yeni avukatımız da o kadar ücret alıyor. Bizim yönetim anlayışımızda şeffaf ve hesap verebilirlik her zaman ön plandadır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.