www.vizyonkenthaber.com

1 2

MEMUR-SEN MISIR’DAKİ KATLİAMLARI KINADI

MEMUR-SEN MISIR’DAKİ KATLİAMLARI KINADI
25 Şubat 2019 - 20:12

İl Temsilcisi Şahin Yaşlık; “Katliamları lanetliyoruz”

Türkiye’de 81 ilde basın toplantısı düzenleyen Memur-Sen Kocaeli Şube’sinde de basın açıklaması gerçekleştirdi. Eğitim Bir Sendikasının binasında yapılan basın açıklamasına; Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Sabahattin Yamak, İnsani Yardım Derneği Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, Memur Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri ve basın mensupları  katıldı.

NEREDE OLURSA OLSUN İDAMLARA KARŞIYIZ

Memur-Sen Konfederasyon İl Temsilcisi Şahin Yaşlık idamlara  büyük bir tepki gösterdi.Yaşlık; “İdam kararlarını lanetliyoruz ve kınıyoruz.Sisi bugüne kadar 165 insanı katletti.Nerede olursa olsun her zaman idamlara karşıyız.” dedi.

İl temsilcisi Şahin Yaşlık, “Mısır’da darbe yaparak başa geçen Sisi cuntası, meşru hükümeti savunmak için Rabia meydanında oturma eylemi yapan silahsız binlerce insanı katletmişti. Emperyalist dünyanın ve işbirlikçi bazı Arap ülkelerinin sayesinde başa geçen Sisi, dünyanın kör vicdanından ve ümmetin sessizliğinden güç alarak gittikçe daha da Firavunlaşmakta, Firavun’un Hz. Musa’nın kavmine yaptıklarının bir benzerini binlerce yıl sonra Mısır’da masum Müslüman kitlelere yapmaktadır” dedi.

SİSİ KANA DOYMUYOR

Yaşlık sözlerine “Darbeci Sisi göstermelik bahanelerle şu ana kadar 165 günahsız insanı öldürdü. Mısır zindanlarında her saniye idam edilmeyi bekleyen 600 kişi var. Üstelik ağır işkenceler eşliğinde ve de çelik kafesler içinde savunma hakkı verilmeksizin yapılan yargılamalar devam ediyor ve kurulan yargı tiyatrosunda yeni idam kararları veriliyor. Cunta yargısı daha geçen Eylül ayında aralarında Muhammed Biltaci’nin de bulunduğu 75 kişiyi daha idama mahkûm etti. İdam kararlarını tüm dünyanın gözleri önünde sessiz sedasız uygulayan Sisi cuntası bu kadar ölümlere rağmen kana doymuyor. Geçtiğimiz günlerde de 9 genç, darbeci zihniyet tarafından idam edildi.i” ifadelerini kullandı.

EMPERYALİST ÜLKELER SİSİ’NİN DESTEKÇİSİ

Yaşlık, “Sisi hükümeti emperyalist ülkelerin desteğiyle ayakta.Ayrıca insanlığın sessizliğinin de dolaylı desteği ile her gün yeni idamlar gerçekleştiriyor, yeni barbarlıklara imza atıyor. BM’nin idamları durdurma çağrıları boşlukta yankılanıp sönüyor. İdam edilenlerin “ah”ları arş-ı alaya ulaşırken, ailelerinin gözyaşları insanlığımızı boğuyor. Sisi’nin destekçilerinin idamları görmezden gelmek şöyle dursun aksine “terörle mücadele” yalanıyla destekledikleri bir vasatı yaşıyoruz” dedi.

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI ACİL TOPLANMALI

Yaşlık sözlerini “Biz Memur-Sen olarak, Mısır’daki idamların durması için bütün onurlu kesimlerin insanlık ortak paydasında, hak ve adaletten yana birleşmeleri ve güçlü bir itirazda bulunmaları çağrımızı tekrarlıyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatına acil toplanma çağrısı yapıyoruz. Cuntacı Sisi ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Mısır’da idam edilen gençlerimizin şehadetleri vesilesiyle kendilerine rahmet, ailelerine ve bütün İslam ümmetine başsağlığı diliyor, Mısır zindanlarındaki masum ve mazlum kardeşlerimizle dayanışma irademizi bir kez daha ifade ediyoruz.” şeklinde tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.