www.vizyonkenthaber.com

1 2

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 402 BİN PREZERVATİF DAĞITACAK

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 402 BİN PREZERVATİF DAĞITACAK
14 Mart 2019 - 10:03

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü cinsel yollarla bulaşan hastalıkların önüne geçmek için ve doğum kontrolü için çeşitli çalışmalar başlattı.Yapılan çalışmalar arasında prezervatif kullanımını arttırmak için ücretsiz prezervatif dağıtımı da bulunuyor.

ÇEŞİTLİ MALZEMELERLE KORUMA YÖNTEMLERİ

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü,iktidar desteğiyle daha önceki yıllarda aile sağlık merkezleri ve sağlık ocaklarında doğum kontrolüne yönelik olarak doğum kontrol haplarının ücretsiz dağıtımını sağlamıştı.

HEDEF 402 BİN PREZERVATİF DAĞITMAK

İktidarın en az üç çocuk politikasını yaygınlaştırmaya çalışmasının ardından şimdi de cinsel hastalıkların önüne geçmek için ücretsiz prezervatif dağıtımına başlanacak.İl Sağlık Müdürlüğü yapacağı ihale için şartlarını duyurdu.Hedefin 402 bin adet prezervatif olduğu belirtildi.

İHALE 5 NİSAN’DA

İl Sağlık Müdürlüğü’nün planladığı çalışmanın krtiterleri arasında;”Üretilecek prezervatiflerin; 160 mm,doğal kauçuk ve lateksten üretilmesi,renklendirici içermemesi,yırtık,delik olmaması ve kayganlaştırıcı özelliğe sahip olması yer alıyor.” Konuyla ilgili yapılacak ihalenin tarihiyse 5 Nisan 2019 olarak belirlendi.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.