www.vizyonkenthaber.com

1 2

Hürriyet sonunda mazbatasına kavuştu

Hürriyet sonunda mazbatasına kavuştu
15 Nisan 2019 - 12:36

İzmit Belediye Başkanı olarak seçilen Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi  İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet,  bugün adliyeden coşkulu ve yoğun kalabalık eşliğinde mazbatasını alarak resmen İzmit Belediye Başkanı oldu.

31 Mart yerel seçimlerinde %49,92’lik oy oranıyla İzmit’in yeni Belediye Başkanı seçilen Millet İttifakı Chp Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Ak Parti İzmit Teşkilatının seçim sonuçlarına itirazının kabul edilmemesiyle birlikte bugün partililerle  adliye binasına gelerek mazbatasını Seçim Kurulu Başkanı ve Ağır Ceza Hakimi Yusuf Coşkun’dan aldı. Adliye binasında İl Seçim Kurulu Başkanlığında gerçekleşen mazbata törenine Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Sertif Gökçe, Haydar Akar, CHP il başkanı Cengiz Sarıbay, İlçe başkanı Hakan Çakar,  İYİ Parti il başkanı Şanbaz Yıldız, Millet ittifakı Büyükşehir Adayı Serdar Kaman ve çok sayıda partili ve binlerce vatandaş katıldı.

TÖRENDE İZDİHAM

Zaman zaman izdihamın yaşandığı adliye önünde kalabalık ve coşku oldukça fazlaydı. İzmit’te binlerce vatandaş şarkılar türküler eşliğinde Kocaeli Adliye’si ve İzmit Belediye’si önüne akın etti.Halk marşlar ve sloganlar eşliğinde mazbata törenini kutladı. Coşkulu kalabalığın olduğu törende vatandaşlar son ana kadar şarkılar ve türküler ile Hürriyet’e desteğini eksik etmedi.

NEVZAT DOĞAN GÖREVİ DEVRETTİ

Nevzat Doğan, Fatma Kaplan Hürriyet’i son kez makamında ağırlayarak görevini Hürriyet’e teslim etti.Doğan binadan vatandaşların teşekkürü ve alkışlarıyla uğurlandı.

Fatma Kaplan Hürriyet günlerdir beklediği mazbatayı aldıktan sonra coşkulu kalabalıkla birlikte Belsa Plaza’ya doğru yürüdü. Ardından Nevzat Doğan Hürriyet’i makamında karşıladı ve devir teslimini gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği törende Hürriyet konuşmasını yapmak üzere Belsa Plaza önündeki sahnede yerini aldı.Hürriyet duaların ve İstiklal Marşı’nın ardından teşekkür konuşmasını gerçekleştirdi.

HABER: YASEMİN KAYA


KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.