www.vizyonkenthaber.com

1 2

Hürriyet o iddialara ateş püskürdü

Hürriyet o iddialara ateş püskürdü
31 Mayıs 2019 - 8:52

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, işçi çıkarmalarıyla ilgili bugün basın açıklaması düzenledi.

Başkan Hürriyet, yardımcısı Dilek Yalçın ile İnsan Kaynakları Müdürü Sevtap Cengiz’in de hazır bulunduğu basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.Hürriyet ifadelerinde; “Yapılanların hepsi onların karalama kampanyası.” dedi.

“‘AYRILANLAR TEŞEKKÜR EDEREK GİTTİ”

Hürriyet açıklamasında işçilerden 4’ünün kendi isteğiyle, 4’ünün sözleşmesini yenilemediğini, 1’inin de emekliye ayrıldığını belirtti. Hürriyet, basın toplantısında iş akdi feshedilen işçilerden Mustafa Çelik ve Nihat Bülbül’ü telefonla arayarak işten kendi isteğiyle çıkıp çıkmadığını sordu. İşçiler, kendi isteğiyle çıktıklarını belirterek her türlü kolaylığı sağladığı için Başkan Hürriyet’e teşekkür ettiler ve kendi istekleriyle ayrıldıklarını vurguladılar.

“İŞ BİLMEYEN DEĞİL İŞ YAPAN İNSAN LAZIM”

Başkan Hürriyet yaptığı açıklamada; “Mazbatayı geç aldık. Sonra göreve geldik. Yetkiyi devraldık. Yetkiyi aldığımızdan beri büyük bir özen, ve hassasiyetle, işçilerin daha iyi çalışabilmesi için hassasiyet ile davrandık. İş bilmeyen insanlar yerine, işini iyi yapacak insanları tanımak için kendime bir süre vermiştim. Hem idari kadro hem altlarda çalışan işçiler için gözlem yaptım. Kendi ekibimi kurmam çok doğal. Ben bunu siyasi kurumsallaşma olarak yapmıyorum. Dışarıdan iş bilmeyen insanı getirip kadroya koyabilirim. Ama ben bunu yapmadım. İnsanları tanıdım. Sonra idari kadroda değişime başladım.” ifadelerine yer verdi.

“HERKESİN GÖZÜ İZMİT BELEDİYESİ’NDE”

İddiaların asılsız olduğunu belgelerle sunan Başkan Hürriyet; “Bir çok müdürü ben görevden almadım. Kendileri gitmek isteyen müdürler de oldu. Örneğin Zabıta müdürümüz, Fen işleri Müdürümüz kendisi gitti. İnsan Kaynakları ve Temizlik Müdürü hakkında olumsuz sonuçlar oldu. Ben de bu ikisini görevden aldım. Diğer arkadaşlar benden müsaade istediler. Herkesin gözü hep İzmit Belediyesi’nde. Belki bazı şeyleri daha önceden kamuoyu ile paylaşmamız gerekirdi. Biz geldiğimizden beri burası büyük bir hengame. Elimizden geldiğince titiz davranıyoruz. Partililik başka bir şey, partizanlık başka bir şey. Ben partizanlık yapsaydım AK Parti gibi toplu çıkarmalar yapardım.” şeklinde konuştu.

“BUNLAR KARALAMA KAMPANYASI”

Hürriyet sözlerini; “Seçim başladığı an hiçbir belediye başkanı toplu işçi almamalıdır. Son gün dahil alınan 15’ten fazla işçi var. Eğer kıyım yapmak isteseydim. 15 arkadaşın hepsini çıkarıldım. Deneme süresi dolan arkadaşlar önüme geldiğimde 4 kişi hakkında takdir hakkımı kullandım. 2 arkadaş ayın 30’un da işe alınmış. Baktım torpilli arkadaşlar. Ben kimseyi rencide etmedim. Bunlar bunların kızı demedim. Beni toplum önünde itibarsızlaştırma yapmaya çalıştıkları için açıkladım. İsim açıklamamıştım. Onlar karalama kampanyası yapınca açıkladım.” şeklinde sürdürdü.

“BELEDİYELER BABALARININ ÇİFTLİĞİ Mİ”

Sözlerinin devamında Hürriyet; “Diğer arkadaşlar 1 Nisan ve 6 Nisan’da alınmışlar. Dışarıda insanlar aç, hizmet beklerken, nüfus kullanarak işe almak haksızlık. Benim iki kardeşim var işsiz. CHP belediyesinin olduğu yerdeler. Memur olmanın koşulları neyse ona göre sınava girer, sonra çalışmaya başlar. Belediyeler babalarının çiftliği mi? Ben siyasi polemik olmasın diye söylememiştim ama onlar zemin hazırladılar.” ifadelerini kullandı.

“10 KİŞİ DEĞİL 4 KİŞİ ÇIKTI”

Başkan Hürriyet son olarak ifadelerini ; “Dedikleri gibi 10 kişi yok arkadaşlar. Sadece 4 kişi kendiliğinden çıkmış, diğeri zorunlu emeklilik ile çıkmış. Bu arkadaşlar değişik tarihlerde çıkmak istemişler. Ben kıyım yapsaydım hepsini aynı gün çıkarırdım. Kendileri dilekçe verip ayrılmak istemişler. Biz de kendilerine gerekli kolaylığı sağladık. ” şeklinde tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.