www.vizyonkenthaber.com

1 2

HÜRRİYET, ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ

HÜRRİYET, ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ
29 Mart 2019 - 10:10

Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Hürriyet Kaplan, çarşı esnafı ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Hürriyet Kaplan, çarşı esnafı ile kahvaltı programında bir araya geldi. İstiklal Caddesi üzerinde düzenlenen  kahvaltı programına, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar,  CHP Meclis üyeleri, İzmit Kent Merkezi Başkanı Murat Öztürk ve yönetimi, Biz İzmit platformu Başkanı Hüseyin Erol, çok sayıda çarşı esnafı ve vatandaş katılım gösterdi. Kent esnafıyla buluşan Hürriyet, “İddialı geliyoruz, iddialı olduğumuz bize yapılan sataşmalardan anlayabiliyoruz” dedi.

“EROL; ÇARŞI ESNAFI YILLARCA HİZMET ALMADI”

Kahvaltı programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Biz İzmit platformu Başkanı Hüseyin Erol, “ Biz bugün özellikle özen gösterip çarşıda esnaflık yapan arkadaşlarımız Fatma Hanım’la buluşturmak istedik. Çünkü çarşı esnafı yıllardır hizmet almadı. Fatma hanım bu hizmetleri esnafımıza sağlayacak bundan emin olabiliriz” diye konuştu.

HÜRRİYET; “ESNAFIMIZI ÖNEMSİYORUZ”

Erol’un ardından sözü alan, Hürriyet, “Esnafımız önemsiyoruz. Sona yaklaşırken sizin görüş ve önerilerinizi almak istedim. Böylesi baskının, korkunun olduğu bir dönemde muhalefetin kahvaltısına gelebilen esnafımızı saygıyla selamlıyorum. Esnafı nasıl cazibe merkezi haline getirebiliriz, insanların hayatlarını kolaylaştıracak, hayatlarına dokunan kent yaşamını hareketlendirecek olan projelerimizle geliyoruz. Seçim kampanyasına başladığımızdan bu yana pozitif kampanya yürütüyoruz. Çirkin siyasete müsaade etmiyoruz. Belediye hizmetlerini nasıl daha iyi yapabiliriz bununla uğraşıyoruz. Derdimiz eşit ve adil hizmet etmek, akılcı bilimsel uygulanabilir projelerle geliyoruz. Esnafların yaşadığı sıkıntıları dile getirdik. Bakmakla küçük önlemler almakla çözüm olmuyor. Müthiş kaynaklarımız var zengin bir kentiz İstanbul’a yılda 10 milyon turist geliyor bunun 1 milyonu bile İzmit’e gelmiyor” dedi.

“İZMİT KASABA GİBİ”

 Hürriyet, “Gece hayatı yok akşam cansız bir hayat akışı var. Buralara bizden sonra bir çivi bile çakılmadı. Biz bu caddelerimizi yenileyeceğiz. Bunu yaparken de esnafımızı  asla rahatsız etmeyeceğiz. Sizin istemediğiniz hiç bir şeyi yapmayacağız. Burayı açık bir AVM ye dönüştürmek istiyoruz, biz kent esnafımızdan alışveris yapacağız. İzmit’in ekmeğini İzmit halkı yemeli. Burayı cazibe merkezi haline getirebilirsek  büyük markaları da getirebiliriz. Otopark sorununa da değineceğiz ve trafik akışına da el atacağız. Bu kentin sosyal, kültürel ve tarihe  özelliklerine öne çıkararak geliştireceğiz. İzmit kasaba görüntüsünden çıkamadı. Esnafa yardım ediyorum demekle yardım etmek olmaz. Biz burayı insanların rahat rahat alışveriş yapabileceği bir merkez haline getireceğiz. Paralel sokaklarımızı bir bütün olarak birleştireceğiz, esnafımız için yapacağım çok şey var. Esnafımızla birlikte proje yapıp hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

“İDDİAMIZIN FARKINDALAR”

Hürriyet sözlerinin sonunda, “ Önce makam araçlarından başlayacağız, kentimizin sorunlarını bilmek halkın arasın girmekle başlar. Halkın sorunlarını halkla birlikte çözüm üreteceğiz. Eğitime destek vereceğiz. Bu kentte atıl kalan bir çok proje işi bilmeyen insanlara o işi vermekten kaynaklanıyor. Köylerimiz hak ettiği değeri almıyor, köylerimiz kalkındıracağız. Su fiyatları çok yüksek çok rahat bir şekilde düşürülebiliri ama yapmıyorlar. İddialı geliyoruz, iddialı olduğumuz bize yapılan sataşmalardan anlayabiliyoruz. Bize oy veren herkes iyi ki oy vermişim diyebilecek. Herkesin kazanacağı tarzda yönetebiliriz.Düğün salonlarını ihtiyacı olanlara ücretsiz şekilde kullanmalarına izin vereceğiz. Büyük bir opera  ve kültür merkezi binası yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER:YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.