www.vizyonkenthaber.com

1 2

HÜNKAR ÇAYIRI SATILMIYOR DEDİ

HÜNKAR ÇAYIRI SATILMIYOR DEDİ
29 Aralık 2017 - 8:54

Gebze’de Muhtarlar Toplantısında konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Hünkar Çayırının satışının söz konusu olmadığını, gereksiz bir gündem oluşturulduğunu söyledi.

 

Gebze’de Muhtarlar Toplantısında konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Gereksiz bir gündem oluşturuluyor. Hünkar Çayırı’nda 20 dönüm yerde biliyorsunuz yağlı güreş yaptığımız ve çamlığın olduğu mesire alanının olduğu bir yer. Burası 60 dönüme çıkartılacak ve Gebze Belediyesi devri yapılacak. Hünkar Çayırı satılıyor diye bir şey yok. Hünkar Çayırı’nı satmıyoruz, Hünkar Çayırı’yla ilgilisi yok” dedi.

HÜNKAR ÇAYIRI İLE İLGİLİ SIKINTI YOK

Satılan alanın ticari alan olduğunu ve üniversite kurulması için satıldığını ifade eden Köşker, “Hünkar Çayırı satılıyor dersek, askeri alan TSE hepsi Hünkar Çayırı’na giriyor. Üniversitenin yarısından fazlası Hünkar Çayırı’na giriyor. E-5 Hünkar Çayırı’na giriyor. Biz Hünkar Çayırı’nı rekreasyon alanı yapmıştık. Yani bu tip şeylere konu olmasın, speküle edilmesin, siyasi şeylere alet edilmesin diye biz orayı ayırmıştık. Planlara işledik. Ama diğer taraf zaten ticari alan. İmarda da ticari alan. Ama ona rağmen vakıf üniversitesi yapılması için bir girişimde bulunulmuş. Tamamen üniversite amaçlı kullanılacak bir şey. Hünkar Çayırı duruyor. Orayı kimse alamaz, kimse de satamaz.
Burasına Sayın Valimizde müsaade etmez, bakanımızda, milletvekilimizde müsaade etmeyiz. Her zaman böyle bir şeyin karşısında oluruz. Hünkar Çayırı’yla ilgili bir sıkıntı yok” diye konuştu

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.