www.vizyonkenthaber.com

1 2

HEDEFİM KÖRFEZ ‘DE İKİNCİ PARTİ OLMAK DEĞİL..KAZANMAK

HEDEFİM KÖRFEZ ‘DE İKİNCİ PARTİ OLMAK DEĞİL..KAZANMAK
22 Kasım 2018 - 12:23

Emekli öğretmen ve Körfez Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı, CHP Körfez Belediye Başkan aday adayı Serap Baykurt ve 10 yıl boyunca Hereke Belde Başkanlığı görevini yürütmüş olan Uğur Çiftçi gazetemizi ziyaret etti.

Ziyaret sırasında adaylığı ile ilgili de kısa bir bilgi veren Baykurt, ikinciliğe değil Belediyeyi almaya talip olduklarını net bir şekilde dile getirdi.

Baykurt hedeflerini ve projelerini, yapmak istediklerini, hayallerini ve iddiasını anlattı;

HEDEFİM İKİNCİ PARTİ OLMAK DEĞİL.. KAZANMAK

Ben ikinci parti olmak için değil, Belediyeyi kazanmak için yola çıktım. Hedefim partimi üçüncülükten ikinciliğe getirmek değil, seçimden zaferle çıkacağımıza inanıyorum.

BENİM İŞE İHTİYACIM YOK AMA KÖRFEZ’İN HİZMETE İHTİYACI VAR

Şunu da belirtmek isterim ki Serap Baykurt’un işe ihtiyacı yok. Çok şükür her şeyim var. Ne benim, ne eşimin ne de çocuklarımın işe ihtiyacı var. Kendim ve çıkarlarım için değil, herkesin, her kesimin, Körfez’in her yerinin hizmet görmesi için adayım. Bireysel düşünmüyorum. Daha çok kişiye daha çok hizmet mantığı ile hareket ediyorum.

SİYASETİN TEMİZ YAPILABİLECEĞİNİ GÖSTERECEĞİZ

Biz siyasetin yeni yüzüyüz. Dürüst, düzgün, güvenilir siyasetten yanayız. Ağzımızdan çıkan kelam ne ise arkasında duracağız. Yapamayacağımız bir sözü verdiğimizi kimse göremeyecek. Çünkü ağzımızdan çıkmışsa yapacağız. Siyasetin temiz yapılabileceğini herkese göstereceğiz.

HEREKE DE GÖREV YAPMAK ÖDÜLDÜ

Yukarı Hereke’de görev yapmak benim için ödüldü. Tahmin ediyorum oraya beni farklı şeyler düşünerek gönderdiler ama iyi ki orada, o insanların hayatına ortak oldum. Birlikte çok şey yaşadık, öğrendik. Kurslar açtık, bir sürü kadın okuma yazma öğrendi. Evlerine, gönüllerine konuk oldum.

YUKARI HEREKEYE HASTANEYİ NASIL YAPIYORUM HERKES GÖRECEK

Bir yerin sorununu anlamak için onlarla orada yaşamak lazım. Ben yaşadım. Yukarı Hereke’de 35 gün elektriksiz kaldık. Resmen Hereke halkını yok sayıyorlar. Okulun durumunu göstermek için belediye yöneticilerini okula getirmemize rağmen sanırım AKP yandaşı olmadığım için hiçbir şey yapmadılar.

Hastane yapacağım oraya. Hatta itfaiye, postane daha birçok hizmet. Diyorlarmış ki bu kadın bunları nasıl yapacak? Göreceksiniz nasıl yapıyorum. Körfez’in her yerine hizmet götürmek benim en büyük görevim olacak.

HER PARTİDEN DESTEKÇİM VAR

İYİ Partili, AKP’li, MHP’li, Saadet Partili, HDP’li, DYP’li, her kesimden destekleyen var. 70 kişilik kadın destekçim gece gündüz demeden beni o koltukta görmek için çalışıyor. Ben onların Serap ablalarıyım. Biz o koltukta Serap ablamızı görmek istiyoruz diyorlar. Ben inanıyorum ki ittifakı biz sandıkta sağlayacağız.

 

KÖRFEZ TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN YER OLACAK

Örnek aldığım üç belediye var.  . Bunlardan biri Ovacık, diğeri Eskişehir, bir diğeri ise Aydın.

Ovacık belediyesi tarımsal faaliyetlerde çok iyi. Onların üretimini örnek alacağız.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin Avrupa Birliği projeleri ile yaptıkları, yatırıma dönüştürüşü ortada. Kesinlikle çok önemli.

Aydın Büyükşehir Belediyesinin de özellikle et ve süt ürünlerini üretip, kaliteli ve ucuz şekilde işleyip halka sunması örnek alınmalı zaten. Biz de bunu Körfez de yapacağız ve başaracağız. Hem istihdam yaratacağız hem de halka kaliteli ve ucuz ürün satacağız.

KÖRFEZ’E KADIN ELİ DEĞECEK!

Sloganı gençlik kollarımız buldular; ‘Körfez’e kadın eli değecek’. 6 aydır kullanıyoruz.  Sloganımıza inanıyorum . Körfez’e kadın eli değecek.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.