www.vizyonkenthaber.com

1 2

HDP’DEN BÜYÜKŞEHİR VE KÖRFEZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITIMI

HDP’DEN BÜYÜKŞEHİR VE KÖRFEZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITIMI
23 Şubat 2019 - 12:30

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Züleyha Gülüm

HDP Büyükşehir Belediyesi ve Körfez Belediye Başkan Aday tanıtımını yaptı.Aday tanıtım programı bugün İzmit Tanyıldız Restaurant’ta gerçekleştirildi.

HDP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı,HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm olarak belirlenirken,Körfez Belediye Başkan Adayları ise bir kadın ve bir erkek adaydan oluşan Selda İlgöz ve İbrahim Ergin olarak belirlendi.

Katılımcılar arasında HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı  ve İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm,HDP Kocaeli Eski Milletvekili Ali Haydar Konca Körfez Belediyesi Eş başkan Adayları Selda İlgöz ve İbrahim Ergin,HDP İl Eş Başkanı Şahabettin Işık,HDP İzmit İlçe Eş başkanı Ebru Öcal,İlçe Eş Başkanları,Kocaeli Halkevleri,SYKP,Dersimliler Derneği,GÖRSEM ve çok sayıda partili yer aldı.

Program açılış konuşmasını HDP İl Eş Başkanı Şahabettin Işık yaptı.Işık sözlerine ; “Aday tanıtım programımızda bizleri yalnız bırakmayan tüm değerli katılımcılara hoş geldiniz. Nelson Mandela’nın  dediği gibi özgürlük için gökyüzünü satın almanıza gerek yok ruhunuzu satmayın yeter.” dedi.

HDP’DEN KÖRFEZ’E BİR KADIN BİR DE ERKEK ADAY

Hdp Körfez Belediye Başkan Adayları bir kadın ve bir erkekten oluşuyor.İlçelerde sadece Körfez’de aday çıkaran HDP iki adaya yer verdi.Adaylar Avukat Selda İlgöz ve İbrahim Ergin.Adayları tanıttıktan sonra sözlerine devam eden Işık; “Gönül isterdi ki diğer ilçelerimizde de aday çıkaralım.Biz kadınların da yönetimde olmasını istiyoruz.Kadınların ezilmemesini ön planda olmasını istiyoruz.Bunun için Körfez İlçe’mizden iki aday belirledik. HDP’ye yapılan baskılar var ama biz yine de her şeye rağmen yılmadık.” dedi.

 “UNUTMASINLAR Kİ OYU KULLANAN DA HALKTIR”

Işık sözlerine şu şekilde devam etti; “Seçim takvimi bizim için çok yorucu geçti.Gördüğümüz baskılar zaten bilinen bir gerçek.Kendi içimizde yaşadığımız görüş ayrılıkları oldu tabi ki.Ama hallettik ,bu bizim seçim çalışmalarımızı hiçbir şekilde engellemedi.İrade halkın iradesidir. Hdp baskılarla sekteye uğratılmaya çalışılıyor ama unutulmasın ki oyu kullanan da halktır.” dedi.

“ERGİN; 1071 RUHUYLA HEP BERABER KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ”

Körfez Belediye İlçe Eş Başkan Adayı İbrahim Ergin;İktidarlar yerelden başlıyor bizler körfezi iktidarlaştırarak ön planda olmak, Körfez’i bulunduğu durumdan kurtarmak istiyoruz. Halkların zaferini,iktidarını ifşa etmek için geliyoruz.Ben 32 yıldır Körfez’deyim.Biz 1071  Malazgirt ruhunu yaşatarak hep beraber kardeşçe bir arada yerel yönetimlerimize sahip çıkacağız.”dedi.

Körfez Belediye İlçe Eş Başkan Adayı Avukat Selda İlgöz; “Tabanda ittifaklar yapıldı biz tavanda ittifak yapıyoruz Körfez de belediyeyi kazanacağız diğer belediyelerimizde de aynı anlayış geçerlidir.Programa katılan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

“BU ÜLKEDE ARTIK SAVAŞLAR OLMASIN”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçilen İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm; “HDP olarak bu dönem ikili bir strateji ile yürüyoruz.Türkiye de artık ya faşizm kurumsallaşacak ya da özgürlüğün kanallarını açacağız.Halkımızla birlikte büyük bir mücadele vermeye devam ediyoruz.” dedi.

BİZ EKOLOJİK BELEDİYECİLİK İSTİYORUZ”

Gülüm açıklamalarına; “Biz ekolojik belediyecilik istiyoruz. Kanser vakaları çok fazla artmış durumda.Kanser Dilovası’ndan dolayı almış başını gidiyor. Ülkede ağaç görmeye hasret kaldık.Depremden korunma alanları alışveriş merkezleriyle doldu taşıyor.Sonra da bunları sanki başkaları yapmış gibi yansıtıyorlar,biz bunların yaşanmasını istemiyoruz.” şeklinde devam etti.

Gülüm ulaşımdaki sıkıntılara da dile getirerek; “Toplu taşıma araçlarında insanlar ite kaka tıkış tıkış ayakta gidip ayakta geliyor.Bu mu belediyecilik?Herkes araç sahibi değil.Belediyecilik bu şekilde olmaz” dedi.

“KADINSIZ YÖNETİM OLMAZ”

Gülüm kadınların yaşadıkları zorluklardan da bahsederek; “Kadınlar bu hayatın %50 sini oluşturuyor.Kadınlar kendilerine dayatılan her şeyi yapmak zorunda bırakılıyor.Ama yönetim kademelerinde de istenmiyorlar.Söz söyleme konusunda neden her zaman erkekler konuşuyor.Nerede bu %50 kesime sahip olan kadınlar? Kadınlar sadece çocuk bakıp evi temizleyip yemek yapamaz her sektörde çalışacaklar,yönetimlerde de söz sahibi olacaklar! Bunun için birlikte yüklenmeye el birliğiyle ortak olmaya mücadele etmeye davet ediyorum herkesi.” dedi.

“ÖTEKİLEŞTİRİLEN TÜM İNSANLARIN YANINDAYIZ”

Programda sözlü alan Kocaeli Hdp Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu;  “Burada çok güzel bir katılım görüyorum hepiniz hoş geldiniz ben de hoş geldim diyerek katılım gösterenlere teşekkür etti.Biz Körfezde bir kadın ve bir erkek adayımızla iddialı bir şekilde geliyoruz.Ben her hafta TBMM ‘de tüm halkın yaşadığı sıkıntıları her zaman dile getiriyorum.İnsan hakları ihlallerini dile getiriyorum,yapılan tüm haksızlıkları,kadın erkek ayrımı yapmadan anlatıyorum ve verdiğim önergelerin bir çoğunu reddediyorlar.İlimizde bir operasyonla Leyla Aygün ve Sinan Odabaş tutuklandı.Ama şunu bilsinler ki biz de Leylalar bitmez,biz de mücadele bitmez! HDP olarak baskılara rağmen hiçbir şeye boyun eğmedik. Biz tüm ötekileştirilen insanların yanındayız” dedi.

“HAK TALEBİNDE BULUNAN KADINI KOLLUK KUVVETİ TACİZ ETTİ”

Gündemdeki Merve Demirel olayına da değinen Gergerlioğlu; “Başörtülü Merve Demirel açlık grevinde bulunanlar için insani bir şekilde hak talebinde bulundu ve özgürlük talep etti.Ancak devamında kolluk görevlileri tarafından göz altına alındı.Ne yazık ki Merve Demirel bir kolluk görevlisi tarafından tacize uğradı.Bu durum bir fotoğrafa yansıdı ve herkes gördü.Bu olay büyük tepki gördü.Ben derhal insan hakları komisyonuna ve cumhurbaşkanlığı makamına bu müessif olayla ilgili açıklama yapılması için soru önergesi verdim.Ancak Ankara Emniyet Müdürlüğü öyle bir açıklama yaptı ki gözlerimize inanamadık.Müessif olayı yapan kişi açığa alınmalıyken dediler ki genç kızın  babası Fetö’cü,ablası ise DHKP-C’li. Bu denli akıl yoksunu bir açıklama ile karşılaştık.Bunun için gereken işlemler derhal yapılmalıdır.” dedi.

“CUMHURİYET GAZETESİ KARARI ABUK SUBUK”

Cumhuriyet Gazetesi davasını da değerlendiren Gergerlioğlu sözlerine şu şekilde devam etti; “Cumhuriyet Gazetesi davası neticelendi.Ama açıklanan karara bakın neymiş; “Fetö’ye üye olmamakla beraber Fetö’ye yardım  yapılmış diye cezaların yağdırıldığı saçma sapan bir karar.Cumhuriyet Gazetesi hangi siyasi görüştedir hepimiz biliyoruz ama kalkıp böyle bir karar verildi. Adalet bağımsız değil,yargı bağımsız değil.Türkiye bağımsız yargı sıralamasında 111.sırada, geri kalmış diye nitelenen Uganda ise 90.sırada. Yargı dibe vurmuş durumda.Demokrasi ve hukuk ayaklar altına alınmış durumda.” dedi.

“BU BÖYLE GİTMEZ”

Tanzim satış konusunu da gündeme getiren Gergerlioğlu; “Bu seçimde Erdoğan’ın önemli bir yenilgi alacağını da biliyoruz bu çok açıktır nettir,bunu kim söylüyor? Sokağa çıkın vatandaş söylüyor,pazara çıkın alıcı da söylüyor satıcı da söylüyor.Ekonomik krizi pazarcının,marketçinin üzerine yıkarak işin içinden çıkmaya çalışıyorlar. Tanzim satış mağazalarıyla ekonomik kriz örtülmeye çalışılıp,sübvanse edilen mallar geçici bir şekilde ucuza satılarak seçime kadar iş götürülmeye çalışılıyor.Bunu anlamamak mümkün mü?Nasıl bir kriz yaşandığını herkes biliyor pazara çıkıyorsunuz el yakıyor,inşaat sektörüne bakın insanlar iflas etmişler,intihar noktasına gelmişler.Mütaahitler meclise kadar geliyor,buna bir çözüm bulun diyorlar. Mütaahitler dairelerini satamaz durumda işçiler işsiz durumda.Yan sanayide satış yapan esnaf günü siftahsız kapatıyor.Ama bu böyle gitmez.Bunlara derhal bir çözüm bulunması gerek. İnşallah önümüzde bir seçim dönemi var ve artık buna halk karar verecek,beni dikkatle dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.