www.vizyonkenthaber.com

1 2

GLUTENSİZ YAŞAM İÇİN İZMİT Bİ’YER CAFE AÇILDI

GLUTENSİZ YAŞAM İÇİN İZMİT Bİ’YER CAFE AÇILDI
10 Şubat 2019 - 12:05

Nesrin Şahin öncülüğünde kurulan Glutensiz Bi’Yer Cafe İzmit Hacı Hasan Mah. İnönü Cad. Ebru Apt. No: 49/B (Verem Savaş Dispanseri Karşısı) adresinde açıldı.Açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çölyak rahatsızlığıyla mücadele edenler ve sağlıklı beslenmeye dikkat edenler Glutensiz Bi’Yer Cafe sayesinde artık rahat bir  nefes alabilecek.

KURDELE HEP BİRLİKTE KESİLDİ

Açılışa Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Başkanı ve Kocaeli Çölyak Ve PKÖ Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar ve Glutensiz Hayat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yıldırım, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Hürriyet Kaplan,Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclis Başkanı Halil Atay, Kobidos Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Tuğberk Atar ve Hüseyin Gül katıldı. Yapılan duanın ardından kurdele tüm katılımcılarla kesildi.

Katılımcılar sırasıyla söz alarak sağlık adına atılan bu adımın  anlamlı ve çok isabetli olduğunu vurguladı ve  Nesrin Şahin’e hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

“TÜM ÇÖLYAKLILARA UMUT OLMAK İÇİN BİR YOLA ÇIKTIM”

İşletmenin sahibi Nesrin Şahin tüm katılımcılara ve basın mensuplarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. İşletmenin öncesi hakkında bilgi vererek sözlerine başladı.“Oğlum üç yaşında ve iki yıldır çölyak. Ben de bir buçuk ay evvel vücudumda,bu ince bağırsak alerjisinin olduğunu öğrendim.Bu süreçte yaşam benim için çok zor olmaya başladı.Çünkü evden dışarı çıktığım zaman dışarıda yemek yiyemediğim için aç kalıyordum. Ve evde hazırlayıp sürekli yanımda yiyecek taşımam gerekiyordu. Böyle yiyecek taşıyarak yaşamak çok zor.Dışarıda özellikle çok çeşitli glutensiz yemek yapan cafeler, ekmek yapan yerler de yok. Biz çölyaklılar ciddi anlamda bunun zorluğunu yaşıyoruz. Bu yüzden ben tüm zorlukları düşünerek, oğlumla beraber aynı yolda yürümeye karar verdim.” dedi.

“ÇÖLYAK BİR HASTALIK DEĞİL YAŞAM TARZIDIR”

Genetik olarak karşılaşılabilen çölyak rahatsızlığında,buğday,arpa,çavdar,yulaf gibi tahıllarda bulunan gluten maddesi,proteine karşı ömür boyu alerjik reaksiyon gösteriyor.Ve kişiyi yaşam boyu diyete zorluyor.Kurucu Nesrin Şahin ; “İnce bağırsak alerjisi olarak bilinen çölyak,öğrenmeden önce bir hastalık ama öğrendikten sonra bir yaşam tarzıdır.Aslında en sağlıklı beslenme şeklidir.Bu nedenle hastalık demememiz gerekir.Benim amacım bu zorluğu yaşayanlara veya yaşamadan sağlıklı beslenmeye çalışanlara destek olmaktır.Glutensiz yiyeceklerimiz arasında;  “Ekmek,lahmacun,ev yemekleri,tatlı ve tuzlu pastalar gibi zengin menümüz bulunuyor. Menülerimizde başta gluten olmak üzere kesinlikle hiçbir zararlı madde bulunmamakta. Öncelikle oğlumdan,sonraysa kendimden yola çıkarak başladığım bu mücadelede tek dileğim insanların sağlıklı yaşaması adına faydalı olabilmek.” dedi.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.