www.vizyonkenthaber.com

1 2

GİK üyesi Recep Sarıdoğan Saadet Partisi’nden Kocaeli milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı.

GİK üyesi Recep Sarıdoğan Saadet Partisi’nden Kocaeli milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı.
27 Nisan 2018 - 19:35

GİK üyesi Recep Sarıdoğan Saadet Partisinden Kocaeli milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı.

Seçimlerin kilit partisi olan Saadet Partisi’nde milletvekili aday adayları belli olmaya başladı. Oldukça fazla talep gören Saadet Partisi’nde bugün Kocaeli’de 10 milletvekili aday adayı il binasına giderek başvurusunu yaptı. Başvuru yapanlar arasında, Saadet Partisi’nin deneyimli ve emektar isimlerinden GİK üyesi, parti il müfettişi Recep Sarıdoğan da vardı. Partinin sevilen isimlerinden olan Sarıdoğan, bugün sabah saatlerinde il binasına geldi ve başvurusunu yaptı.

KAPLAŞMA İSTEMİYORUZ

Başvuru sonrası gazetemize bir açıklama yapan Sarıdoğan, “Milletvekili aday adaylığı için bugün başvurumuzu yapmış olduk. Evraklarımızı aday adayı olarak teslim ettik. Ülkemizde siyaset kilitlendi. İnsanlarımız 25 Haziran’a umutlu bir şekilde girmek istiyor. Bugün ülkemizdeki krizi çözecek partinin Saadet Partisi olduğunu artık herkes biliyor. Ülkemizde kutuplaşmayı, kamplaşmayı, ötekileştirmeyi önleyecek parti Saadet Partisi’dir. Herkesle, her görüşle, en sağından en soluna temas edebilecek, görüşecek parti Saadet Partisi’dir” dedi.

BİZ HEP BURADAYIZ

Şu anda herkesin Saadet Partisi’nin açıklayacağı cumhurbaşkanı adayına kilitlendiğini belirten Recep Sarıdoğan, “Biz bu süreçte vatandaşımıza şunu söylüyoruz. Biz aday oluruz veya olmayız. Hiç sorun değil. Biz dün de buradaydık, bugün de buradayız. İnşallah yarın da burada olacağız. İnşallah milletimizle ilgili bütün bu çözüm odaklı çalışmalarımızı sahada anlatmaya gayret göstereceğiz. Şuna çok dikkat edeceğiz. Süreç itibariyle insanlar biraz kamplaşmış durumda. Söylem olarak ağır ifadeler kullanıldı. Siyasilerin bunu daha çok azdırdığı bir dönemden geçiyoruz. İşte bunlardan dolayı daha dikkatli, kavga etmeden bu seçim sürecini atlatacağız. Herkes herkesi dinlesin. İsteyen istediği partiye oy verebilir’’ diye konuştu.

ÖZLEDİĞİMİZ SİSTEM İÇİN…

Ülkenin çok tehlikeli bir sisteme geçişin kıyısında olduğunu vurgulayan Sarıdoğan, “İktidar partisinin bir mola vermesi lazım. Kilitlenen bu süreci Saadet Partisi ile birlikte hareket eden partilerin çözmesi lazım. Bunu mutlaka çözme mecburiyetimiz var. Yeniden parlamenter sisteme dönmemiz gerekiyor. Başkanlık sistemi olacaksa yargının, meclisin elinin güçlendirildiği bir sistem olmalı. Başkana bu kadar yetkinin verilmesi ileride ülkeyi çok daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya bırakır. Bunun önüne geçmeliyiz. İnşallah bizim özlediğimiz, insanlarımızın rahatlayacağı sisteme 25 Haziran sabahı geçeceğiz. 25 Haziran sabahı insanların bir oh çekeceği bir gün yaşayacağız inşallah. Biz bunun için varız ve çalışıyoruz. Bunun için yola çıktık” şeklinde konuştu.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.