www.vizyonkenthaber.com

1 2

Gergerlioğlu’ndan son dakika açıklamaları

Gergerlioğlu’ndan son dakika açıklamaları
25 Mart 2019 - 13:19

Halkların Demokratik Partisi mitingdeki gözaltılarla ilgili Kocaeli İl Binası’nda basın açıklaması düzenledi.Basın açıklamasına,Hdp  Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Züleyha Gülüm,İl Başkanı Şehabettin Işık ve çok sayıda partili katıldı.

İl Başkanı Şehabettin Işık ; “Bizim; anlatıldığı gibi yaptığımız farklı bir çalışmamız olmamıştır.Biz miting yaptık,orada provokasyon yapmadık.Hiçbir şey anlatıldığı gibi değil.” dedi.

“SUNUCUMUZ BİLE GÖZALTINA ALINDI”

Sözü ilk alan Hdp İl Başkanı Şehabettin Işık;  “ 24 Mart’ta Perşembe Pazar alanında düzenlediğimiz mitingimizde bir takım  istenmeyen gerginlikler oluşmuştur. Öncelikle miting öncesinde anons yapan araçlarımız taşlanmıştır. Mitingdeki sunucumuz dahi gözaltına alınmıştır. Burada bahanelerle gözaltı yapılmaktadır.Ayrıca Çınarlı seçim büromuzda da afişlerimiz yırtılmış,cam süslemelerimiz tahriş edilmiştir.Suç duyurusunda bulunulduğu halde,kamera kayıtlarından  olaya karışan kişiler bildirildiği halde bugüne kadar her hangi bir gelişme yaşanmamıştır.Her  hangi bir işlem tarafımıza bildirilmemiştir.” ifadelerini kullandı.

“SAYGI DURUŞU HER MİTİNGDE  YAPILIYOR”

Işık sözlerine; “Miting alanında saygı duruşu yapılmıştır.Saygı duruşu her mitingde yapılmaktadır.Ayrıca miting alanında okunan bir marş da gerekçe gösterilerek,emniyet görevlilerince miting alanına girilerek gözaltılar yapılmıştır. Körfez Belediye Başkan Adayımız Av. Selda İlgöz bu sabah gözaltına alınan arkadaşlarımızla görüştü.Gözaltılarda arkadaşlarımız psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmıştır.Bu tür davranışları kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BU SALDIRILAR MAKSATLIDIR”

Işık’tan sonra söz alan Hdp milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu; “Partimizin yaşadığı müessif olaylara değineceğim.Orada kalabalığın içerisine girerek insanları tepki çekecek şekilde gözaltı yapmak Allah korusun ezilmelere ve can kayıplarına sebep olabilir.Orada farklı tepkiler de olabilirdi.Bu çok tehlikeli bir davranıştır.Binlerce kişinin arasına girerek bu hareketi yapan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nü kınıyorum.Orada bir baskı oluşturulmaya çalışılıyordu.Bahane arayan bir ortam vardı.Gözaltı sırasında şiddet uygulandı.Ve de çok ağır bir şiddet.İki arkadaşımızın gözaltında kaburgaları kırıldı.Gözaltı sırasında darp raporu alındı.Biz bu konunun üzerine gideceğiz.Biz yetkililere görüştük.Ve kendilerine olayı daha fazla büyütmemeleri adına gerekli hatırlatmaları yaptık.Bu gözaltılar tamamen anlamsız gözaltılardır. Bunlar yapıldığı halde herhangi bir düzelme de  olmadı.Bunlar keyfi davranışlar .Ortada hiçbir şey yokken görevli bir şahıs alıp onu götürüyor.Biz bu tavırların maksatlı olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

“YAPILAN GÖZALTILARDA MENFİ DURUMLAR SÖZ KONUSU”

Gergerlioğlu sözlerine; “Sabahın erken saatlerinde kapılar kırarak evlere baskınlar düzenleniyor. İçeridekiler,durun kapıyı kırmanıza gerek yok açıyoruz,dediği halde koç başlarıyla kapılar kırarak çeriye girdiler.İnsanları yere yatırıp hakaretler ederek, ters kelepçeler takarak,ardından tutuklamalar yapıldı.Bunlar kabul edilemez davranışlardır.Biz bunu meclise de taşıyacağız.Seçim üzeri partimize yönelik baskıların sebebi bellidir.Gözaltında psikolojik ve fiziksel şiddetler yapılıyor.Bunları kınıyoruz.Kimse kimseye 3.sınıf vatandaş muamelesi yapamaz.Bu tür aşağılayıcı muamelelere kimse itibar etmemelidir. “ diyerek sözlerini tamamladı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.