www.vizyonkenthaber.com

1 2

“GEMİ BATARSA HEPİMİZ BATARIZ”

“GEMİ BATARSA HEPİMİZ BATARIZ”
20 Ağustos 2017 - 9:24

Hasımlarından biri Galile’ye;
“-Efendim, demiş! Kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?
Galile gülümsemiş, kendisine özgü has bir ifade ile:
“-Doğru, demiş! Benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?”
Aslın’da günlük hayatımızda olsun, bizim kendi mesleğimizde olsun zaman zaman “çok ama çok” dengesizlik arz eden bilmişlik vakalarıyla yırtık dondan çıkan şey gibi insanlarla yüz yüze geliyoruz..
Bazen hiddetleniyoruz, bazen de “es geçiyoruz”, herkes boş konuşuyor diye!..
Deriz ya, “tenkit” güzel, ama sonucu ve faydalı olan tenkit güzel.. Etrafında toplanan eş-dost bir bok biliyor desin de, ne olursa olsun düşüncesinin zayıflığına yakalanmış insanlar konuşurlar,eleştirirler ve bazen de meydanı boş bulunca atıp tutarlar arkamızdan, yazdık çizdik diye..
Fikir üretmeyen, amacı ,icraatı olmayan ne konuştuğunu bilmeyen akşama kadar o kurum senin bu kurum benim deyip dolaşan ve hatta konuşmaya bile yüzü olmayan insanların arasını açmaya çalışan zevatların ifadelerinin sizce “kavram” değeri, Mehmet Akif’i “küçük düşürme” gayreti içerisinde olan şahsın;
“Affedersiniz!..Siz veteriner misiniz?” sözüne karşılık M. Akif hiç istifini bozmadan verdiği cevaba bakın,”-Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?”
İşte, yazmış olduğumuz haber,yorum ve makalelerden rahatsız olan “bir yerleri” ağrıyan ve kendi kafasına göre yorum yapıp yazdığımız yazıları “mavi boncuk” misali birilerine mal eden çok zevat var ilçemizde ..
”Bir yerlerde bir şey bozulsun, birilerinin arası açılsın da ondan zil takıp oynayayım diyenlere hayret ediyorum. Sözüm onlara bir yerlerde bir şeylerin bozulması vesilesi ile zil takıp oynamaya gerek yok.Önceleri dansözler oynardı şimdilerde ise etraf sizler gibi dansözleri aratmayacak insanlarla dolu
Bu ilçe hepimizin, hepimiz bu geminin içindeyiz.Bu gemi batarsa hepimiz batarız bunun başka izahı yok. Basın olarak doğruları yazıp çizmek ve vatandaşı bilgilendirmek suçsa biz bu suçu her zaman işlemeye devam edeceğiz bu böyle bilinsin.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.