www.vizyonkenthaber.com

1 2

Gebze Devlet Hastanesi’nden güzel haber

Gebze Devlet Hastanesi’nden güzel haber
30 Mayıs 2019 - 14:08

Gebze Fatih Devlet Hastanesi sağlık alanında güzel çalışmalara imza atmaya devam ediyor.İl Sağlık Müdürlüğü’nün de destekleriyle Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde Palyatif Bakım Merkeze Hizmete başladı.

Palyatif Bakım Merkezlerinin önemine dikkat çeken Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant; “Özellikle son dönem hastaları, kanser, ALS, MS, nörolojik rahatsızlıklar ve felçli hastaların hastane ortamında tedavi almaları için elzem bir servis olan Palyatif Bakım Merkezleri ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Hastanemizde bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak adına böyle bir birime ihtiyaç vardı. Bu merkezin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hastanemize ve bölge halkına hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

ODALAR 15 KİŞİLİK YATAK KAPASİTELİ

Beslenme sıkıntısı yaşayan, hastalığına bağlı yatak yarası olan, solunum sıkıntısı nedeniyle solunum cihazlarıyla hayatlarını devam ettirmek durumunda kalan ve yoğun bakımdan çıkmalarına rağmen henüz evinde tedavi edilemeyecek durumda olan hastaları tedavi etmek amacıyla açılan Palyatif Bakım Merkezi, tek kişilik odalarda 15 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.