www.vizyonkenthaber.com

1 2

Gaziantep Günlerinde Destici’yi aramızda görmek isteriz

Gaziantep Günlerinde Destici’yi aramızda görmek isteriz
01 Ekim 2017 - 9:17

İlimizde düzenlenecek olan Gaziantep Günlerine katılım için Serhat Duyar’a davetiye götüren Gaziantepliler, organizasyonun kapanış gününe BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de katılmasını istediler.

Gaziantepliler Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut, Marmara Gaziantepliler Dernekleri Başkanı Adnan Gültekin, Kocaeli Gaziantepliler Derneği Başkanı Ahmet Öner, önceki gün Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar’ı iş yerinde ziyaret etti. Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Gaziantep Günleri’nin 6-15 Ekim tarihlerinde yapılacağını ifade eden Özaygut, “Bu organizasyonumuz bugüne kadar Perşembe Pazarı Alanı’nda yapılıyordu. Biz etkinliğimizi çıta yükselterek daha profesyonel bir şekilde daha büyük bir yerde yapmak üzere Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden destek aldık” dedi.

Çocuklar için ücretsiz sirk var

Bu yıl yapılacak olan etkinliğe sadece Kocaeli’den değil Doğu Marmara illerinden katılım olması için de çeşitli organizasyonlar yaptıklarını ifade eden Özaygut, “Çocukların vakit geçirmesi için bir sirk organizasyonumuz olacak. Sirki öğrencilerimiz ücretsiz izleyebilecek. Bunun için de okullarda bilet dağıtacağız. Gençlerimizi de unutmadık. Son dönemin sevilen sanatçılarından Buray, etkinliğimiz içerisinde gençlere bir konser verecek. Ayrıca Gaziantep’in sadece yemekten ibaret olmadığını insanlarımıza göstermek için sanayi şehri olan Gaziantep’te üretim yapan sanayicilerimizi de bu etkinlik çerçevesinde vatandaşlarımızla buluşturacağız” şeklinde konuştu.

Destici’yi aramızda görmek isteriz

BBP Kocaeli İl Teşkilatı’nın 15 Ekim’de yapacağı kongre ile etkinliğin son gününün çakıştığını dile getiren Özaygut, “Sizler Kocaeli İl Teşkilatı olarak kongre heyecanı yaşayacaksınız. Ve kongrenize genel başkanınız Mustafa Destici’nin de katılacağını biliyoruz. Aynı gün kongre sonrasında etkinliğimizi onurlandırmasını isteriz. Sizlerin vesilesi ile genel başkanınız sayın Mustafa Destici’yi de o gün aramızda görmek bizi çok mutlu edecektir” dedi. Bu davetlerini genel başkanları Destici’ye ileteceğini ifade eden Serhat Duyar, genel başkanının katılım sağlaması için de elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

Katkı sağlayacağına inanıyorum

Ziyaretleri için misafirlerine teşekkür eden Duyar, “Biliyorsunuz 15 Ekim’de il kongremizi gerçekleştireceğiz. Ben ve il teşkilatım kongre sonrasında orada olacağım. Gaziantepliler Dernekler Federasyonu’nun daha önce de düzenlemiş olduğu etkinliklere katıldık ve bunlardan da büyük keyif aldık. Gaziantepliler renkli kişiler, bu ülkeye millete hizmet etmekten mutluluk duyan insanlar. Ben sizlerin gerçekleştireceği bu etkinliğin birlik ve bütünlük anlamında katkı sağlayacağını düşünüyorum. Rahmetli genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu biz aynı kilimin desenleriyiz birleştirici bütünleştirici bir mesajı vardır” şeklinde konuştu.

Zarar verici bir etkinlik olmamalı

Sözlerinin sonunda yaşanabilecek olumsuzluklara da vurgu yapan Serhat Duyar, “Özellikle bu tip çalışmaların kent esnafının çalışmasına ve devletin vergi almasına zarar vermemesi gerekiyor. Bu anlamda ticaret yapan insanlar buraya davet edilmiştir. Orada satış muhakkak olacaktır onlarında fişlerini faturalarını keserek kentimize ülkemize vergi anlamında katkı sağlaması da önemli. Öyle şeyler oldu ki sizinle alakalı değil kermeslerle ilgili şeffaf olmayan denetle bilir olmayan şeyler çıktı. Ben daha önce ki organizasyonlarını bildiğim için Kocaeli’ye çok ciddi anlamda katkı sağlayacağını düşünüyorum” ifadelerine yer vererek davetlerini de Mustafa Destici’ye ileteceğini belirtti.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.